رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: مشکلات ساختاری کشتارگاه 37 ساله سبزوار همچنان پا برجاست.

 

 

ولی الله جغتایی در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به مشکلات کشتارگاه اظهارداشت: در یک سال گذشته اقداماتی برای بهبود وضعیت بهداشتی کشتار گاه انجام شده است که این اقدامات کافی نبوده و تا شرایط ایده آل فاصله دارد.

 

 

وی با بیان اینکه ساختمان کشتارگاه ظرفیت کافی برای شهرستان مانند سبزوار را ندارد تصریح کرد: در روزهایی که با افزایش حجم کشتار روبرو می شویم با کمبود مکان نگهداری به ویژه نگهداری گوشت در سالن پیش سرد مواجه هستیم.

 

 

جغتایی قرار گرفتن کشتارگاه در حریم فرودگاه را از دیگر مشکلات بیان کرد و ادامه داد: قرار گرفتن دراین مکان علاوه بر مشکلات بهداشتی چهره ورودی شهرستان را زشت کرده است.

 

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار با اشاره به پروسه ۱۲ ساله ساخت کشتارگاه صنعتی در سبزوار خاطر نشانکرد: مسئولان باید هرچه سریع تر وضعیت ساخت این کشتار گاه را سامان دهند.

 

 

وی همچنین با اشاره به مشکلات زیست محیطی که دفع غیر بهداشتی و غیر اصولی فاضلاب کشتار گاه برای شهرستان به وجود آورده است خاطذر نشان کرد: متاسفانه علی رغم قول مسئولان مربوط هیچ اقدامی در راستای ساماندهی این مشکل انجام نداده اند.

 

 

جغتایی با بیان اینکه روزانه ۱۷۰راس دام سبک و ۲۰ راس دام سنگین در کشتار گاه سبزوار ذبح میشوند ادامه داد: دفن غیر بهداشتی مواد زائد این تعداد دام ذبح شده مشکلات زیادی را برای بهداشت شهرستان به وجود خواهد آورد.

 

انتهای پیام/