رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: استقرار نمایندگی جمعیت هلال احمر در شهرستان های خوشاب و داروزن نیازمند تامین ساختمان از سوی مدیریت این شهرستان است.

به گزارش بصیر سبزوار،رضا شهرآبادی در جمع خبرنگاران با اشاره با اینکه شهرستان های خوشاب وداروزن در معرض حوادث ترافیکی و بلایای طبیعی قرار دارند اظهار داشت: تا کنون بازدید های ازاین شهرستان ها در جهت استقرار نمایندگی انجام شده است که به محض تملک ساختمان مورد نظر می توان نمایندگی جمعیت هلال احمر در این شهرستان ها را مستقر کرد.

 

وی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما ویخبندان ادامه داد: بهره برداری از پایگاه امداد و نجات زعفرانیه در این فصل برای امداد رسانی در حوادث پیش بینی شده بستگی به نظر و تایید مقامات استانی دارد.

 

شهرآبادی همچنین به کمبود برخی از تجهیزات لازم برای امداد رسانی اشاره کرد و افزود: متاسفانه پایگاه امداد جاده ای مهر فاقد ست نجات می باشد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار با بیان اینکه تاکنون مکاتباتی در این خصوص انجام شده است و نمایندگان نیز از این مرکز بازدید انجام داده اند تصریح کرد: هزینه در حدود ۲۵۰میلیون تومان برای تهیه این ست نجات مورد نیاز است.

 

وی همچنین با اشاره به سرعت عمل نیروهای امدادی این سازمان در رسیدن به صحنه حادثه خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیروهای امدادی طی مدت ۶الی ۷دقیقه در صحنه حاضر می شوند.

 

شهرآبادی با تاکید بر شعار “هرخانواده یک امدادگر” خاطر نشان کرد: بیش از ۴۸ دوره آموزشی برای شهروندا در سال گذشته در راستای تحقق این شعار برگزار شده که این امر در سال جدید نیز ادامه دارد.

 

انتهای پیام/