امام جمعه موقت سبزوار گفت: قطع رابطه با استکبار سبب عزتمندی ایران شده است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد سلیمانی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه استکبار کشورها را وابسته می خواهد اظهار داشت: قطع رابطه با استکبار و استقلال جمهوری اسلامی ایران سبب عزتمندی کشور شده است.

 

وی با بیان اینکه اولین چیزی که سبب عزت برای انسان ها و جوامع می شود ایمان به خدا و عمل به فرامین الهی است تاکید کرد: قطع امید از غیر خدا و اتکا به ذات اقدس الهی سبب می شود انسان دارای عزتی زوال نا پذیر شود.

 

سلیمانی همچنین به وابستگی رژیم آل سعود به استکبار و دشمنان اسلام اشاره کرد و افزود: این وابستگی سبب شد تا حکومت خائن آل سعود هزاران تن از مسلمانان را بی گناه از بین ببرد و ان شا الله خداوند به ریشه این ظالمان را خواهد کند.

 

امام جمعه سبزوار با اشاره به مناسبت روز خانواده با تبریک این روز با نگرانی از آمار بالای مجردین در جامعه خاطر نشان کرد: مجرد ماندن و عدم ازدواج در سنین مناسب و جوانی پیامدهای ناگواری را برای جامعه در پی دارد.

 

وی با بیان اینکه پدر و مادرها باید شرایط ازدواج را برای جوانان خود فراهم کنند تصریح کرد: ترس از دواج تنها به دلایل مادی بی اعتمادی به خداوند است.

 

سلیمانی تاکید کرد: والدین و جوانان سبک ازدواج ها آسان و اسلامی را در پیش گیرند و از ازدواج های که در ابتدای زندگی مسئولیت های مادی زیادی را بر دوش جوانان می گذارد پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/