فرمانده نیروی انتظامی سبزوار گفت: برخوردهای قهری پلیس تنها مسکن موقت است و درد جامعه را درمان نخواهد کرد.

به گزارش بصیر سبزوار،سرهنگ سیدمحمد هاشمی در همایش پلیس،امنیت اصناف با اشاره مبارزه با تهاجم فرهنگی امروز مهم ترین دغدغه مسئولان است اظهار داشت: برخوردهای قهری را درمان نخواهد بود و برای ت.سعه و بهبود جامعه باید از روش ها آموزشی و پیشگیری استفاده کرد.

 

وی با بیان اینکه برای اصلاح رفتار های اجتماعی نیاز به الگوهای اسلامی داریم تاکید کرد: امروزه از این الگو ها به عنوان شاخص فاصله گرفته ایم و هرچه فاصله مان بیشتر شود مشکلات جامعه حاد تر خواهد شد.

 

هاشمی با اشاره به اینکه در خانواده برای تربیت فرزند باید ابتدا از خودمان شروع کنیم تاکید کرد: در نیروی انتظامی سبزوار نیز ما این روش را برگزیده ایم و تربیت نیرو را ابتدا از درون شروع کرده ایم.

 

فرمانده انتظامی سبزوار با بیان اینکه اقتدار پلیس به معنای استبداد و استکبار نیست خاطر نشان کرد: رضایت مردم نقطه اعلای کار پلیس است که اگر به این مرز رسیدیم می توانیم در کار موفق باشیم.

 

وی تاکید کرد: پلیس در برخورد با مجرمین و در درجه اول با ارازل و اوباش با جدیت وقاطعیت برخورد خواهد کرد و این گروه باید از پلیس و اقتدار آن در هراس باشند.

 

هاشمی با بیان اینکه باید نگاهی علمی به جرم و عوامل پدید امورنده آن داشته باشیم تصریح کرد: با گروهی از استادان دانشگاه های سبزوار پروژه ای علمی را آغاز کردیم که طی آن ۷۶درصد مردم در نظرسنجی ها از اقدامات پلیس رضایت داشته اند.

 

وی ادامه داد: مردم برخی از رفتارهای پلیس را نیز مصداق بد رفتاری و برخورد تبعیض آمیز دانسته اند که باید ان را اصلاح کنیم.

 

فرمانده نیروی انتظامی سبزوار در جمع صاحبان صنوف سبزوار اذعان داشت: نهایت آرزوی لیس این است که کاسبان با شنیدان صدای اذان بدون بستن مغازه به سوی نماز بشتابند و این احسای امنیت در جامعه فراهم شود.

 

انتهای پیام/