رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: 20 درصد گوشت مرغ استان در 320واحد مرغداری سبزوار تولید می شود.

ولی الله جغتایی در گفتگو با بصیر سبزوار،با اشاره به ظرفیت بالای تولید گوشت مرغ در سبزوار اظهار داشت: بیش از ۲۰درصد از تولید گوشت مرغ استان در سبزوار انجام می گیرد که این رقم سبزوار را دارای رتبه اول استان از لحاظ تولید این محصول کرده است.

 

وی با بیان اینکه مرغداری های سبزوار سالانه ظرفیت جوجه ریزی بیش از ۲۰ میلیون قطعه را دارند تصریح کرد: توجه به این صنعت نقش به سزایی در ایجاد اشتغال در شهرستان داشته است.

 

جغتایی ادامه داد: صنایع و حوزه های مرتبط با مرغداری از قبیل حمل و نقل مرغ زنده و گوشت مرغ به دیگر استان ها ایجاد شبکه های بازاریابی در مناطق مختلف سبب شده است تا با تولید این محصول افراد زیادی وارد بازار کار شوند.

 

وی همچنین به برخی از نکات و نگرانی های تولید محصول اشاره کرد و افزود: انتقال برخی از بیماری ها در حین تردد وسایل نقلیه به نقاط مختلف امکان دارد که این امر توسط نظارت کامل و واکسیناسیون طیور در شهرستان کنترل شده است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار با اشاره به کنترل دقیق و واکسیناسیون مداوم طیور تاکید کرد: علی رغم وجود آنفلونزای پرندگان در برخی از نقاط مجاور خوشبختانه هیچ موردی از این بیماری در شهرستان دیده نشده است.

 

جغتایی با بیان اینکه سبزوار ۲٫۱درصد از گوشت مرغ مورد نیاز کشور را نیز تولید می کند ادامه داد: شرایط مناسب برای تولید مرغ از جمله رطوبت و نوسانات کم دمایی است که این شرایط در شمال کشور محیا بوده و استان های شمالی مقام های اول کشور در تولید این محصول را در اختیار دارند.

 

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ درصد ازظرفیت مرغداری های سبزوار خالی است ادامه داد: با توجه به عدم وجود سرمایه مناسب و نوسانات قیمتی در نهاده ها مانند خوراک و عدم تعادل در قیمت محصول نهایی نگرانی هایی برای ورود به این حوزه به وجود آمده است.

 

جغتایی همچنین با بیاناینکه تنها ۵۰درصد از مرغداری ها به صورت مکانیزه در حال تولید می باشند خاطر نشان کرد: مکانیزه کردن مرغداری ها تاثیر بسزایی در افزایش تولید دارد که متاسفانه عدم سرمایه کافی سبب شده است تا مرغداران به سو حرکت نکنند.

 

انتهای پیام/