مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا عصر امروز و با حضور فرماندار،مسئولین اداری ،فذماندهان نظامی و انتظامی و قشرهای غم دیده مردم در مسجد جامع سبزوار برگزار شد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام وحید با بیان اینکه این اولین باری نبود که این گونه حوادث در طی مناسک حج اتفاق افتاده است گفت: اینگونه حوادث نشان از بی لیاقتی آل سعود در برگزاری این مراسم را دارد.

 

وی با اشاره به جانباختن هزاران نفر در این حادثه تصریح کرد: بخش عظمی از جانباختگان حادثه را حجاج ایرانی تشکیل می دهند و این امر برخورد قاطع ایران و ریشه یابی مسئله را می طلبد.

 

حجت الاسلام وحید به ظلمی که ماموران آل سعود به حجاج در طی مراسم و روز حادثه رواداشته اند اشاره کرد و افزود: این گونه رفتار و ظلم ها بستر ریشه کن شدن این رژیم را فراهم خواهد کرد.

 

وی به دشمنی دیرینه یهود با مسلمانان اشاره کرد و تصریح کرد: رژیم آل سعود نیز ریشه ای یهودی داشته و خود آنها نیز این مطلب را قبول دارند.

 

حجت الاسلام وحید با بیان اینکه مقام معظم رهبری با پیام قاطع خود خواستار بازگشت با احترام تمامی اجساد مطهر را به کشور با احترام کامل شدند خاطر نشان کرد: پیرو این دستور فرمانده سپاه نیز آمادگی خود را برای عملی کردن بیانات رهبری در صورت هرگونه بی احترامی را اعلام کردند.

 

وی بیان داشت: حکام سعودی درصدد هستند تا حجتج دیگر کشورها ازجمله ایران را عامل این فاجعه نشان دهند و این درصورتی است که کاروان و حجاج ایرانی منظم ترین و سازمان یافته ترین حاجیان در طول مناسک هستند.

 

انتهای پیام/