معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: سه شنبه پیکر هفت نفر از جان باختگان حادثه منا تشییع خواهد شد.

احمد برادران در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به مدت زمان انتقال پیکرها به سبزوار اظهار داشت: تاکنون یک پیکر به سبزوار رسیده و در کاروان دوم نیز پیکر شش نفر دیگر از جان باختگان حضور دارد.

 

وی با اشاره به خواست خانواده ها مینی بر تشییع دسته جمعی پیکرها بیان داشت: مراسم تشیییع هفت تن از این جان باختگان در روز سه شنبه با حضور اقشار مردم و خانواده های داغدار انجام خواهد گرفت.

 

برادران ادامه داد: بنا به درخواست بازماندگان  دفن اجساد در نزدیکی محل زندگی برخی از اجساد  منتقل شده و دو پیکر در محل گلزار شهدای سبزوار به خاک سپرده خواهند شد.

 

وی در خصوص جزئیات بیشتر مراسم تشییع اعلام کرد: به محض هماهنگ شدن دستگاهها و برنامه ها این جزئیات به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

 

 

همچنین لازم به ذکر است شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سبزوار با صدور اطلاعیه ای زمان تشییع ۵ حاجی از دوازده زائر سبزواری بیت الله الحرام که در فاجعه مصیبت بار منا جانباخته اند را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان سبزوار، با اعلام تسلیت به عموم مردم شریف و قدرشناس شهرستان سبزوار و تمامی خانواده های داغدار و معزای فاجعه‌ی دلخراش و مصیبت‌ بار “منا” که در آن جمع کثیری از ضیوف‌ الرحمان و مومنانِ مهاجرالی‌الله در حرم امن الهی جان به جان آفرین تسلیم کردند از عموم مردم فهیم و قدرشناس دیار سربداران می خواهد تا با حضور پررنگ، با شکوه و معنوی خود در مراسم تشییع پیکر ۵ تن از جانباختگان این حادثه (علی اکبر باغانی، علیرضا باغانی، رجبعلی جمعه آریانی، محمد شاه‌محمدی و احمد عباسی) که فردا سه شنبه ۱۴ مهر از ساعت ۹ صبح از مقابل مسجد جامع به طرف میدان کارگر برگزار خواهد شد حضور یابند و با حضور حماسی، پر شور و گسترده خود پیکر های مطهر این جانباختگان را بر روی دستان خود، با آه و اشک و ماتم و قلوبی شکسته از این داغ گران و مملو از خشم آل سعود تشییع کنند.

لازم به ذکر است پیکرهای مطهر این پنج مهاجر الی الله پس از تشییع تا میدان کارگر در گلزارهای شهدای محل زادگاهشان دفن خواهند شد و ابدان مطهر علی اکبر باغانی، علیرضا باغانی به روستای باغان، رجبعلی جمعه آریانی و محمد شاه‌محمدی به روداب و احمد عباسی به کلاته نوبهار ششتمد منتقل خواهد شد

 

انتهای پیام/