عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: در صددیم تا از طریق دیپلماسی پارلمانی ابعاد مختلف واجعه منا را مورد بررسی قرار دهیم.

 

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به کارشکنی رژیم آل سعود در پاسخگویی به هنوز ین توفیق حاصل نشده است که تیم دیپلماسی ایران به این کشور سفر کند اظهار داشت: بارایزنی های انجام شده در صددیم تا وقایع خونبار منا را از طریق دیپلماسی پارلمانی رصد کنیم.

 

وی با بیان اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی تا کنون با روسای مجالس کشورهای اسلامی چندین تماس تلفنی برای بررسی حادثه انجام داده است تصریح کرد: امیدواریم با تحریک این کشورها نیز بتوانیم زوایای پنهان موضوع را روشن کرده و در اختیار ملت قرار دهیم.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به سرسپردگی شیوخ منطقه به سیاست های استکباری اشاره کرد و افزود: حکومت های منطقه اکثرا تحت تاثیر آمریکا و همرا با سیاست های خصمانه این کشور علیه مسلمانان هستند و سعی دارند تا حواد ث منا را به صورت عادی جلوه دهند.

 

محسنی تسلیت رئی جمهور مصر به ملک سلمان را به جای تسلیت به ملت خودش نمونه ای از این سرسپردگی دانست و ادامه داد: کشور پاکستان نیز در راستای حمایت از این سیاست ها سعی در سانسور کردن وقایع سرزمین منا است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم این بحث را از طریق تحریک ملت ها و در زمینه مجالس کشورهای عضوبه نتیجه برسانیم و مطالبات به حق مردم را با فعالیتهای خود برآورده کنیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تاکید بر ایجاد کمیته حقیقت یاب خاطر نشان کرد: این خواسته رهبری انقلاب نیز بوده است و ما باید برای روشن شدن اتفاقاتی که در طول مناسک حج رخ داده کمیته ای را متشکل از کشورهای اسلامی ایجاد کنیم.

 

انتهای پیام/