تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سبزوار با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از تحصن «غیرت»، صبح امروز (شنبه) به جمع متحصنین در مقابل مجلس شورای اسلامی پیوستند.

به گزارش بصیر سبزوار، ششمین روز تحصن «غیرت» که با حضور طلاب، دانشجویان و عموم مردم از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، وارد فاز جدید خود شده است.در همین حال تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سبزوار با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از تحصن «غیرت»، صبح امروز (شنبه) به جمع متحصنین در مقابل مجلس شورای اسلامی پیوستند.

در این تحصن که توسط یک طلبه قمی به همراه خانواده اش شروع شد، تاکنون بسیاری از نمایندگان و چهره های سیاسی- اجتماعی و فرهنگی مختلف ضمن حضور در تحصن، حمایت خود را از این اعتراض مردمی اعلام کرده اند.

این تحصن در اعتراض به روند منفعلانه مجلس در بررسی برجام صورت گرفته و متحصنین معتقدند اجرای برجام باعث نابودی زیرساخت های هسته ای کشور، باقی ماندن تحریم ها، تضعیف توان نظامی کشور و در نهایت حمله نظامی دشمن به ایران خواهد شد.

در بخشی از بیانیه تشکل های دانشجویی سبزوار خطاب به نمایندگان مجلس آمده است: آیا وقت آن نرسیده است که سکوت ذلت‌بار خود را بشکنید و در مقابل نفوذ اجنبی بایستید؟ آیا وظیفهٔ خود را جز در راه صلاح کشور می‌بینید؟ آیا صحبت‌های صریح و واضح رهبر معظم انقلاب به گوشتان نرسیده است؟

در این بیانیه تصریح شده است: ما دانشجویان انقلابی و عدالت‌خواه برای بیدار کردن برخی نمایندگان بخواب‌زده به تحصنی که توسط طلبه وظیفه‌شناس در مقابل مجلس شروع شد؛ می‌پیوندیم و از تمامی مردم شریف، دانشجویان و اساتید آگاه و روحانیون عزیز که دغدغهٔ اسلام و انقلاب را دارند دعوت به حمایت از این تحصن و پیوستن به آن می‌شود. باشد که در مقابل شهدا و آیندگان این مملکت شرمسار نباشیم.

متن کامل بیانیه تشکل های دانشجویی دانشگاه های سبزوار برای حمایت از تحصن «غیرت» در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

*اگر ما در مذاکرات در برخی موارد کوتاه آمدیم و برخی امتیازات را دادیم عمدتاً برای این بود که تحریم‌ها برداشته شود وگرنه چه لزومی به حضور در مذاکرات بود و ما کار خود را ادامه می‌دادیم … اگر قرار است تحریم‌ها برداشته نشود، پس معامله‌ای هم در کار نخواهد بود؛ بنابراین باید تکلیف این موضوع مشخص شود. “رهبر معظم انقلاب”

دو ماه گذشت و ما منتظر بیدار شدن به خواب‌زدگان بودیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. مجلس شورای اسلامی طبق اصل ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی باید توافق وین را برای تصویب و یا عدم آن در دستور کار قرار می‌داد. اما نمی‌دانیم چه شد که تعطیلی نمایندگان به بررسی ترجیح داده شد!

مجلس آن را در دستور کار قرار نداد اما خوب توسط برخی آقایان در دستور «اجرا» قرار گرفت؛ به‌طوری‌که فضای کشور را به سویی بردند که انگار این متن تقدس دارد و لازم‌الاجراست.

باید بگوییم که هر انسان بصیری با بررسی برنامه جامع اقدام مشترک درمی‌یابد که این متن نه‌تنها «جامع» نیست که هیچ‌گونه «اقدام مشترکی» را هم در پی ندارد؛ چرا که طبق آن در مقابلِ وعده‌های توخالی غرب، چیزی جز کاریکاتور از صنعت هسته‌ای ایران باقی نخواهد ماند.

نمایندگان محترم مجلس!

آیا وقت آن نرسیده است که سکوت ذلت‌بار خود را بشکنید و در مقابل نفوذ اجنبی بایستید؟ آیا وظیفهٔ خود را جز در راه صلاح کشور می‌بینید؟ آیا صحبت‌های صریح و واضح رهبر معظم انقلاب به گوشتان نرسیده است؟

بنابراین ما دانشجویان انقلابی و عدالت‌خواه برای بیدار کردن برخی نمایندگان بخواب‌زده به تحصنی که توسط طلبه وظیفه‌شناس در مقابل مجلس شروع شد؛ می‌پیوندیم و از تمامی مردم شریف، دانشجویان و اساتید آگاه و روحانیون عزیز که دغدغهٔ اسلام و انقلاب را دارند دعوت به حمایت از این تحصن و پیوستن به آن می‌شود.
باشد که در مقابل شهدا و آیندگان این مملکت شرمسار نباشیم.

“مسئولین آمریکایی با رجزخوانی میگویند ما ایران را تسلیم کردیم؛ تسلیم ایران را مگر به خواب ببینند.”
رهبر معظم انقلاب

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


قابل ذکر است جهت اطلاع از آخرین اخبار این تحصن به کانال تلگرامی https://telegram.me/radbarjam
و اینستاگرام http://instagram.com/radbarjam مراجعه نمایید.