نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت:در هفته آینده و با برگزاری جلساتی آقای ظریف در کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی حضور پیدا کرده و در خصوص این رفتار توضیح خواهد داد.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با بصیر سبزوار ،با بیان اینکه طرح استیضاح در مجلس هنوز اعلام وصول نشده است و تنها از سوی برخی از نمایندگان مطرح شده اظهار داشت: در حال حاضر موقعتی برای استیضا نیست و بهترین کار تقویت دیپلماسی کشور است.

 

 

وی با اشاره به ابعاد مختلف حادثه و مناسبات بین المللی تاکید کرد: در حال حاضر نیاز مند این هستیم که دستگاه دیپلماسی کشو به صورت قوی تا به انتها رسیدن ماجرا به کار خود ادامه دهد.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خاجی مجلس گفت: حضور ظریف در سازمان ملل ورایزنی مستقیم با سران کشورهای مرتبط تاثیر بسزایی در روند پیشرفت حل مسئله داشته است.

 

 

محسنی ثانی با تاکید برفرصت دیپلماسی موود در سازمان ملل ادامه داد: ظریف توانست در ابعاد مختلف توجه وآگاهی سران کشورها را به این حادثه جلب کده و غفلت و ناکارامدی رژیم آل سعود را نمایان کند.

 

 

وی ا اشاره به دست دادن ظریف و اواما بیان داشت: در هفته آینده و با برگزاری جلساتی آقای ظریف در کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی حضور پیدا کرده و در خصوص این رفتار توضیح خواهد داد.

 

 

محسنی همچنین بیان کرد: بلافاصله بعد از این رفتار آقای امیر عبد الهیان در مجلس حضور پیدا کردند و این برخورد را به صورت کاملا اتفاقی عنوان کردند.

 

 

انتهای پیام/