امام جمعه سبزوار گفت: رابطه برقرار کردن با دشمن خیالی باطل است و آنان که این فکر را در ذهن می پرورانند از ماهیت دشمن باخبر نیستند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی در خطبه های امروز نماز جمعه با بیان اینکه دشمن یک لحظه هم از فکر ضربه زدن به اسلام و ایران خارج نمی شود اظهار داشت: کوتاه آمدن دشمن تنها برای نزدیک شدن به ایران و زدن ضربه نهایی است که باید در این مسئله هوشیار باشیم.

 

وی یک لحظه کنارآمدن با دشمن را مایه ننگ دانست و خاطر نشان کرد: برخی امتیاز های دشمن نیز برای نفوذ در کشور برای انجام نقشه های شوم خود است.

 

وی با بیان اینکه اهانت به قبله مسلمانان و حمله به مسجد الاقصی در جهت ایجاد تفرقه بین مسلمانان است تاکید کرد: مسلمانان باید در حفظ وحدت و عمل به فرامین الهی بیش از پیش آماده باشند.

 

ابراهیمی با محکوم کردن حادثه منا،بروز این حادثه را متوجه بی کفایتی آل سعود دانست و تاکید کرد: وهابیون از ابتدا با اسلام حقیقی مشکل داشته و در زمان امیر المومنین نیز کعبه را به بتخانه تبدیل کرده بودند و این حضرت علی بود که بت ها را شکست و از کعبه بیرون انداخت.

 

وی کشته شدکان در این حادثه تلخ را به عنوان مهاجرین الی الله عنوان کرد و ادامه داد: این کشته شده گان جز شهدای محسوب می شوند.

 

امام جمعه سبزوار با تبریک عید غدیر به تمام مسلمانان این روز را روز تکمیل دین عنوان کرد و ادامه داد: این عید برای اینست که مسلمانان بیدار شده و در برابر نفوذ دشمنان با وحدت مقابله کنند.

 

وی ولایت را شرط صحت اعمال دانست و تاکید کرد: انسان با قبول کردن ولایت است که می تواند از نعمت کامل برخوردار شود.

 

انتهای پیام/