فرماندار شهرستان خوشاب با جمعی از مسولین شهرستان با حضور در روستای رباط جز ومنزل مرحوم حاج علی اکبر حسنی از خانواده مرحوم دلجویی نمودند.

به گزارش بصیر سبزواردر این دیدار فرماندار خوشاب  تسلیت به بازماندگان این حادثه غم انگیز، بی تدبیری و عدم توانایی دولت سعودی را در برگزاری مناسک حج عامل این حادثه عنوان کرد و برای بازماندگان مرحوم طلب صبر اجر از خداوند مسئلت نمودند.

 

حسین ابراهیمی کردیانی ادامه داد: آنچه که در این حادثه بر همگان واضح و روشن است این است که در این حادثه غمبار بسیاری از زائران به دلیل عدم رسیدگی و حضور به موقع نیروهای امدادی سعودی جان خود را از دست دادند و از ورود نیروهای امدادی و کمکی از جمله نیروهای هلال احمر و تیم های پزشکی کشورمان جهت رسیدگی به امور زخمی ها و مصدومین جلوگیری شده است.

 

وی با بیان اینکه این حادثه فقط به دلیل عدم برنامه ریزی بی تدبیری و بی کفایتی مسوولان عربستان سعودی به وقوع پیوست  ، افزود : در این شرایط لازم است کشورهای اسلامی دنیا برای مدیریت درست این فریضه اسلامی و الهی چاره اندیشی نمایند.

ابراهیمی با تاکید بر حفظ ارزشها و شعائر اسلامی بیان داشت : بایستی همه ما بویژه نهادهای فرهنگی و علما کمک کنند تا در راستای حفاظت از شعائر اسلامی در حد مطلوب اقدام کنیم .

فرماندار خوشاب بر بسیج امکانات و ظرفیت شهرستان در راستای استقبال ، انتقال و تدفین حاجی فوت شده در شهرستان تاکید کرد و گفت : در راستای تکریم این عزیز نیاز هست تا همه دستگاههای اجرایی شهرستان توجه ویژه ای داشته باشند .

مرحوم حاج علی اکبر حسنی از اهالی روستای رباط جز از توابع بخش مرکزی شهرستان خوشاب بوده که در حادثه منا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

در همین راستا جلسه ستاد انتقال ، تشیع و تدفین حجاج حادثه منا در شهرستان خوشاب تشکیل و برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم تشیع صورت گرفت.