مشاور شهردار مشهد گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصت مناسبی برای رشد و توسعه شهرهای دیگر استان است.

به گزارش بصیر سبزوار عنابستانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مشهد در سال ۲۰۱۷پایتخت فرهنگی جهان اسلام است اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲میلیون گزدشگر مسلمان خارجی برای زیارت به مشهد وارد می شوند که با استفاده از این فرصت طلایی می توان ان روند را به بیش از ۲۰میلیون افزایش داد.

 

وی با بیان اینکه شهرهایی مانند سبزوار از ابتدا به عنوان حکومت شیعی و محب اهل بیت مطرح بوده اند تصریح کرد: باید از فرصت به وجود آمده در راستای هرچه بهتر جذب سرمایه از طرق مختلف استفاده کرد.

 

عنابستانی با اشاره به اینکه می توان در حوزه گردشگری سلامت نیز حرف های زیادی برای گفتن داشت ادامه داد: ایجاد زمینه های زندگی سالم و مکان هایی برای آرامش بهترین فرصت برای جذب اینگونه گردشگر به شهرها است.

 

وی وجود پتانسیل کویر ،امامزادگان متعدد،مناطق حفاظت شده برای توسعه را بسیار مهم دانست و افزود: باید از پتانسیل های موجود در راه توسع اقتصادی شهرستان استفاده کرد.

 

فرماندار اسبق سبزوار با بیان اینکه سبزوار مهد بزرگان علوم انسانی و توحیدی بوده است تاکید کرد: مشهد باید از این فرصت برای تبدیل شدن به قطب تولید صنایع فرهنگی در جهان اسلام تبدیل شود.

 

عنابستانی به سعی و تلاش همه جانبه در برگزاری این سال تاکید کرد: در صددیم تا با نگاهی المپیکی به این سال برنامه ها را برگزار کنیم تا در سال های آینده از دستاوردهای آن به عنوان فرصت ایجاد درآمدپایدار بهره ببریم.

 

وی با اشاره به اینکه سبزوار از قدیم پایانه تجاری بوده تاکید کرد : حضور سرمایه گذاران زمانی رخ خواهد داد که بتوانند از سرمایه گذاری خود سودی برداشت کنند و این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه منافع شهررا بر منافع شخصی ترجیح دهیم.

 

آیسسکوهر ساله یک شهر از شهرهای مذهبی جهان اسلام را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی می کند که تا کنون اصفهان این فرصت را داشته و در سال ۲۰۱۷نیز مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است.

انتهای پیام/