صبح امروز اجتماع بزرگ پیشکسوتان جهاد و شهادت با حضور جمعی از جانبازان و رزمندگان 8سال دفاع مقدس در محل سالن 9دی سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،در این مراسم علیرضا دلبریان از رزمندگان و راویان دفاع مقدس گفت: اخلاق مداری مهم ترین ویژه گی بود که در رزمندگان اسلام موج می زد.

وی با اشاره به رشادت های بسیجیان در جنگ بیان داشت: فاصله گرفتن از فضائل اخلاقی سبب ایجاد بسیاری از مشکلات در جامعه و عقب ماندگی ها می شود.

 

دلبریان به شوق خدمت در میان رزمندگان و روحیه جهادی در تمام عرصه ها اشاره کرد و افزود: شهدا بدون هیچ چشم داشتی از دولت و تنها برای رضای خدا و دفاع از دین با کمترین امکانات از کشور و سلام دفاع کردند.

 

وی با انتقاد از عدم معرفی دقیق ویژه گی ها جنگ توسط رسانه ملی تاکید کرد: با این کم کاری در حوزه جنگ جوانانی که آن دوران را ندیده اند کم کم از ارزش ها فاصله خواهند گرفت و باور این رشادت ها برایشان سخت خواهد بود.

 

روای ۸سال دفاع مقدس به وظیفه ای که اکنون بر دوش دولتمردان و تمام افرادی است که دوران جنگ را دیده اند اشاره کرد و تاکید کرد: کم کاری در شناساندن ویژه گی ها و فرهنگ دفاع مقدس تاوان سنگینی خواهد داشت.

 

دلبریان به فیلم های ساخته شده در حوزه دفاع مقدس اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بیشتر فیلم ها از پیروزی ها لشکر اسلام ساخته شده و زحماتی که قبل از عملیات با تلاش های طاقت فرسا زمینه ساز پیروزی ها شده است.

 

وی با بیان اینکه جنگ ما یک گنج است برای کشور تاکید کرد: درس ها و خاطرات جنگ را می توان در دانشگاههای جنگ و در حوزه های عرفان تدریس کرد.

 

انتهای پیام/