استانداری خراسان رضوی از ادامه برگزاری نمایش شهدای غواص در کوهسنگی مشهد ممانعت به‌عمل آورد.

به گزارش صبح توس به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی شهرداری مشهد، پس از ۹ روز برگزاری موفق نمایش شهدای غواص در نمایشگاه داستان ایستادگی در کوهسنگی مشهد که با استقبال پرشور و کم‌نظیر مردمی مواجه شده بود‌، اجرای این نمایش با مداخله بعضی عناصر استانداری خراسان رضوی متوقف شد.

 

 

دلیل ممنوع شدن نمایش شهدای غواص، انفجارات و نورافشانی‌های بدون ضابطه اعلام شده است.

 

 

شایان ذکر است افتتاحیه این نمایش ۱۰ روز پیش با حضور علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی برگزار شد و دست‌اندرکاران نمایش مورد تشویق استاندار قرار گرفتند.

 

IMG_4143

 

 

بنا به اعلام روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد پنجشنبه شب بدون هیچ‌گونه تذکر قبلی با شکایت استانداری یکی از عوامل فنی نمایش بازداشت شد و با توجه به تعطیل بودن جمعه قرار بود به زندان منتقل شود که با پیگیری‌های گسترده جمعی از اعضای شورای شهر و مسئولان و فعالان فرهنگی استان در نهایت وی نزدیک به نیمه‌شب موقتا آزاد شد.

 

 

وحید جلیلی معاون فرهنگی شهرداری مشهد یک روز قبل از توقف نمایش یادداشتی خطاب به هیات فرانسوی حاضر در مشهد منتشر کرده و از آنها خواسته بود در این نمایش قدرت ایستادگی ملت ایران را به تماشا بنشینند.

 

IMG_4153

 

 

جلیلی در گفت و گو با فارس گفت: حضور استاندار محترم خراسان رضوی در افتتاحیه این نمایش مصداق بارز همدلی و همزبانی بین دولت و مردم مشتاق تداعی و انتقال مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس بود و از ایشان سپاسگزاریم.

 

 

جلیلی در ادامه این گفت و گو اظهار امیدواری کرد استاندار خراسان رضوی نسبت به تصحیح برخی رفتارهای غیر‌منطقی و بهانه‌جویانه در بعضی سطوح اقدام نموده و ده‌ها‌هزار نفر از شهروندانی را که مشتاق تماشای این نمایش ملی و انقلابی هستند را خوشحال کند.

 

IMG_4178

 

 

جلیلی افزود :خوشبختانه همکاری‌های گسترده‌ای بین شهرداری مشهد با دستگاه‌های دولتی در جهت فعالیت‌های فرهنگی وجود داشته که اخلال‌گری بعضی عناصر معلوم‌الحال ان‌ءشاالله قادر به کمرنگ کردن آن نخواهد بود.

 

انتهای پیام/