اسامی ۱۳۱ زائر ایرانی که در سرزمین منا و در هنگام رمی جمرات کشته شدند، منتشر شد.

به گزارش بصیر سبزوار،ظهر پنجشنبه در جریان برگزاری مراسم حج در سرزمین منا حضور گسترده حجاج در این منطقه حادثه آفرین شد و تاکنون ۱۳۱ نفر از حجاج ایرانی کشته و ۶۰ نفر نیز مجروح شده‌اند که اسامی هشت حاجی سبزواری در لیست قربانیان این حادثه قرار دارد.

این هشت زائر سبزواری بیت الله الحرام از کاروان شماره ۱۹۲۸۹ (وادی عتیق) به سرپرستی سید احمد علوی زاده می‌باشند که “احمد عباسی”، “علی رجبی محمدآباد”، “رجبعلی جمعه آریانی”، “علی رضا باغانی”، “علی اکبر حسنی”، “علی اصغر شهرآبادی”، “ابراهیم میان آبادی” و “علی اکبر باغانی” نام دارند.

اسامی چهار زائر دیگر سبزواری به نام های “محمد شاه محمدی”، “مریم شاه محمدی”، “محمود دشتی” و “حسین مجدی” نیز از کاروان ۱۹۲۸۹ در آخرین لیست منتشر شده از مجروحین این حادثه قرار دارد.

همچنین اسامی سه حاجی سبزواری به نام های  “سید جعفر کهنه”، “هادی ذاکری”(امام جمعه موقت داورزن) و “حسین نورانی” از کاروان ۱۹۲۸۹ در آخرین لیست منتشر شده از مفقودین این فاجعه قرار دارد.

لازم به ذکر است که شماره کاروانهای اعزامی از سبزوار ۱۹۲۸۹ به سرپرستی علوی زاده، ۱۹۰۰۴ فلاحتی، ۱۹۳۸۲ خلقی و ۱۹۰۸۷ شجاعی زاده می‌باشد.

تحریریه “بصیر سبزوار” این فاجعه مصیبت بار را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و خانواده های این عزیزان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحومین مسئلت می کند.