نمایشگاه کتاب هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین و روسای ادارت در شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش بصیر سبزوار ،فرماندار خوشاب در مراسم افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکهانتقال ارزش ها به نسل جوان و کسانی که دوران دفاع مقدس را ندیده اند از مهم ترین اقداماتی است که در دستور کار است اظهار داشت: آشنایی جوانان با رشادت های رزمندگان سبب ایجاد روحیه جهادی و نشاط در جامعه می شود.

 

حسین ابراهیمی با اشاره انتشار کتاب های مختلف در زمینه دفاع مقدس توصیه کرد: مطالعه و خواندن کتاب ها سبب خواهد شد تا جامعه از درس ها و فرهنگ دفاع استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاهی است که درس های آن درسینه رزمندگان است تشریح کرد: گرامی داشتن رزمندگان و یاد شهدا باید در اولویت اقدامات باشد.

 

ابراهیمی با اشاره به کمک های همه جانبه کشورهای غربی به صدام در جنگ با ایران ادامه داد: رزمندگان ایران با تکیه بر خود باوری و عمل به فرامین ولی فقیه توانستند بر دشمن پیروز شوند.

 

در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوعات جلوه‌های نظامی و آشنایی با ادوات جنگی در آن، مسائل روز مانند پاسخگویی به شبهات دینی، مباحث مهدویت، مسائل تربیتی و مشاوره خانواده، آسیب‌های ماهواره ، عفاف و حجاب، نقاشی و بازی کودکان با موضوع دفاع مقدس، مظلومیت اهل بیت(ع)، شهدای گمنام و … در قالب غرفه‌های در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه در بلوار اصلی شهر و جنب ناحیه مقاومت بسیج بمدت یک هفته برای علاقمندان قابل بازدید است.