امام جمعه موقت سبزوار گفت: نمی توان از حادثه کشتار حاجیان در منا به راحتی عبور کرد وخسارات این حادثه باید متوجه حکومت آل سعود شود.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار با بیان اینکه حادثه کشتار حاجیان در منا با عث جراحت دلهای مومنین شده است اظهار داشت: نمی توان از کنار حوادثی که امسال در طی مراسم معنوی حج اتفاق افتاده به راحتی عبور کرد و حکومت آل سعود باید پاسخگوی این اتفاقات باشد.

 

وی با بیان اینکه در هر دو اتفاق سقوط جرثقیل و ازدحام منجر به کشتار حاجیان در منا شائبه های از تعمد دیده می شود تصریح کرد: حادثه اول در روز ۱۱سپتامبر و در سالگرد حمله به برج های دوقلو اتفاق افتاد و در حادثه دوم نیز حضور نیروهای امنیتی و تیم حفاظتی پسر پادشاه عربستان باعث ازدحام و وحشت حاجیان شده است.

 

ابراهیمی با بیان اینکه دولت آل سعود در حال حاضر دردست جناح تند رو با افکار سلفی و وهابیت شدید است خاطر نشان کرد: جنایت های این دولت در یمن و تفکر داعشی آنها بیم تخریب مکه و قبر مطهر پیامبر را نیز در دل ها انداخته است.

 

امام جمعه موقت سبزوار با بیان اینکه اگر بیم از خشم مسلمانان و شیعیان نباشد حکومت آل سعود به اعمال وحشیانه تری نیز دست خواهد زد ادامه داد: مسلمانان باید با اتحاد خود این حکومت را به سوی سقوط بکشانند.

 

وی همچنین با بیان گمانه زنی هایی مبنی بر دست داشتن گروه داعش در اتفاقات حج امسال تاکید کرد: داعش نیزدست پرورده عربستان است که در حال تبدیل شدن به شمشیر دولبه ای بر علیه این کشور شده است.

 

وی با بیان اینکه این مسئله باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و اگر اتفاقات با نقشه دشمن انجام گرفته شده باشد حاجیان کشته شده به عنوان شهدا محسوب شوند.

 

ابراهیمی همچنین با اشاره به عید غدیر و دهه ولایت بیان داشت: ولایت سبب می شود تا دین از را خود منحرف نشده و بالیی که بر سر دین یهودیت و مسیحیت آمد بر سر اسلام نیاید.

 

امام جمعه موقت سبزوار امام علی (ع) را باعث افتخار شیعه دانست و ادامه داد: علی بالاترین مرز تقواست که اگر انسان تمام عبادات را بدون ولایت انجام دهد از اعمال وی مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

 

انتهای پیام/