مراسم غبارروبی گلزار شهدای سبزوار بدون حضور مسئولین اداری شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،عصر امروز پنج شنبه همزمان با هفته دفاع مقدس گلزار شهدای سبزوار به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار عطر افشانی و غبار روبی شد.

 

در این روز ها که فضای کشور و شهرستان با یاد دفاع مقدس و یادآوری خاطرات ایثارگری رزمندگان در جنگ حال و هوایی خاص به خود گرفته است انتظار می رود تا مسئولین شهرستان نیز دستی بر آتش داشته و با حضور خود  در مناسبتها و با زنده نگه داشتن یاد دلاورمردی ها رزمندگان ادای احترام به زحمات آنان بکنند.

 

عدم حضور نماینده عالی دولت در این مراسم و قریب به اتفاق روسای ادارت سوالاتی را در ذهن ایجاد می کند که چگونه می شود در تمامی نطق های خود از شهیدان و رزمندگان تمجید کرد و آنان را سرمایه های انقلاب دانست اما برای حضور در مراسمی با نام شهیدان از قافله مردم عقب بمانیم.

 

شهیدانی که بدون هیچ چشم داشتی به میدان مبارزه رهسپار شده بودند شهدایی که خود از صندلی مدیریت و ریاست دل کنده بودند و ایستادن در برابر دشمن را به استفاده از تعطیلات دو روزه آخر هفته ترجیح داده بودند.

 

برابر آمارتعداد شهدای ۸سال دفاع مقدس را از۱۹۰هزار تا ۲۳۰هزار شهید برآورد شده و تعداد پست های مهم کشوری و استانی در برخی از آمار ها به عدد۳۰۰۰می رسد که می توان نتیجه گرفت هر صندلی مدیریت با خون ۷۰شهید محکم و استوار است.

 

شاید به کار بردن لفظ شهادت برای ما بسیار ساده باشد اما با اندکی تامل درک این واژه برای هرکسی قابل فهم خواهد بود که دل کندن از تمام لذت های دنیایی و تقدیم کردن تنها سرمایه وجودی هرکس ایمانی می خواهد که پای اراده را سست نکند.

 

امروز اگر در پستی و مقامی حضور داریم،می نویسیم و می خوانیم و در کمال امنیت در شرایط نا امن منطقه زندگی می کنیم بی شک باید خود را مدیون خون هزاران شهیدی بدانیم که برای باقی ماندن نام اسلام وایران از جان خود گشتند و در این میان آنان که بر صندلی های مدیریتی تکیه زده اند دینی دو چندان بر گردن دارند.

 

انتهای پیام/IMG_8613IMG_8657 IMG_8623 IMG_8630 IMG_8641  IMG_8677