معاون امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بیش از8هزار تومان اعتبار برای طرح های نیمه تمام ورزشی مورد نیاز است گفت: دولت توان تامین بار مالی برای اتمام این پروژه ها را ندارد.

به گزارش بصیر سبزوار،امیررضا خادم در بازدید ازپروژه نیمه تمام استادیوم ۱۵هزار نفری سبزوار با اشاره به وجود طرح های نیمه تمام اظهار داشت : طرح های فراونی در کشور وجود دارد که پیشرفت آنها بیش از ۲۰در صد نیست و برای اتمام آنها نیازمند کمک خیرین می باشیم.

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه ورزش نوعی سرمایه گزاری برای سلامت کشور است تصریح کرد: باید زمینه استقبال سرمایه گذاران و خیرین را به حوزه ورزش فراهم کنیم و با این کار در حوزه پیشگیری در بیماری های غیر واگیر گام برداریم.

 

معاون امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر خیرین در حوزه ساخت مدارس بسیارعملکرد خوبی داشته اند تصریح کرد: استفاده از این پتانسیل در حوزه ورزش سبب ایجاد نشاط در جامعه خواهد شد.

 

خادم افزود: مشکلات اقتصادی که در حال حاضر گریبان گیر دولت است اجازه تامین منابع مالی برای بهره بردای از طرح ها ی نیمه تمام ورزشی را در استان های مختلف نمی دهد.

 

وی همچنین با افتتاح مجتمع ورزشی فرهنگی نمونه را که به همت خیرین به بهره برداری رسیده خاطر نشان کرد: اقبال مردم سبزوار برای ساخت مجتمع های ورزشی را باید یه تمامی جامعه سرایت داده و این مهم را به الگویی برای تمام کشور قرار دهیم.

 

مجتمع فرهنگی ورزشی نمونه شامل سالن آب درمانی و بدنسازی است که فاز اول آن بیش از ۵۰۰میلیو تومان هزینه داشته است.