فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزوار گفت: ویژه گی های منحصر به فرد دفاع مقدس جنگ ما را از تمام جنگ هامتمایز و تبدیل به فرهنگ کرده است.

سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم در گفتگو با بصیر سبزوار، با اشاره به ویژه گی ها دفاع مقدس اظهار داشت: خدا محوری مهم ترین ویژه گی بود که در تمام ۸سال دفاع مقدس در بین رزمندگان موج می زد.

 

وی بابیان اینکه هدف اول در هشت سال جنگ دفاع از ارزش ها و دین بود تصریح کرد: راز ونیازهای رزمندگان وهمچنین پیشگام شدن برای انجام عملیات شهادت طلبانه نشان از فرهنگ معنوی بالا در رزمندگان داشت.

 

مظلوم با اشاره به اینکه رزمندگان برای ادای تکلیف و عمل به فتوای امام خمینی در میدان مبارزه حاضر شدند خاطر نشان کرد:ادای تکلیف بدون توجه به نتیجه یکی از اصولی است که می تواند انسان ها را در انجام وظایف یاری کند.

 

خود باوری از دستاوردهای مهم دفاع مقدس

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزوارخود باوری را یکی از پیامدهای مهم دفاع مقدس برای ایران دانست و تاکید کرد:ایجاد احساس حقارت خودباختگی از نقشه های استکبار برای نفوذو استعمار کشور ها است.

 

وی ریشه تمام عقب ماندگی های کشور های مسلمان را عدم وجود فرهنگ دینی در کشور ها عنوان کرد و افزود: دلیل شکست های کشورهای عربی مسلمان به دلیل عدم وجود فرهنگ دینی و شعارهای ناسیونالیستی عربی بود.

 

مظلوم با اشاره به اینکه حزب الله لبنان زاده انقلاب اسلامی ایران بود تصریح کرد:حزب الله باتأسی از انقلاب ایران افسانه شکست ناپذیری رژیم صهونیستی را که در جنگ با اعراب ایجاد شده بود را از بین برد.

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزواربا بیان اینکه در زمان دفاع مقدس کمتر کشوری یافت می شد که به صدام کمک تسلیحاتی و یا مالی نکند خاطر نشان کرد: خود باوری در ساخت سلاح ها و تامین نیاز ها با استفاده از توان داخلی نعمت دیگری بود که بعد از جنگ نیز عاملی برای ساخت تجهیزات دفاعی شد.

 

بسیج نعمت انقلاب و زاده دفاع مقدس

 

وی استفاده از جوانان توسط بسیج را در جنگ هشت ساله از ابتکارات انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: تولد بسیج از دل انقلاب باعث استفاده از جوانانی شد بدون تجربه های جنگی بزرگترین ژنرال های کارکشته غربی را در طراحی نقشه های عملیاتی متحیر کردند.

 

مظلوم همچنین در تشریح نقش جوانان امروز در دفاع از انقلاب بیان کرد: آنچه جوانان باحضور خود درصحنه های دفاع از انقلاب مانند فتنه ۸۸ و ایجاد حماسه نهم دی ماه نشان دادند ثابت کرد که جوانان امروز در حفظ ارزش ها دنباله رو رزمندگان جنگ هستند.

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزوارهمچنین به برخی از تهدیدات آمریکا مبنی برگزینه ها روی میز اشاره کرد وافزود: قدرت نظامی ایران در مقایسه با هشت سال دفاع مقدس به مراتب افزون شده است وهیچ کشوری توان مقابله با قدرت نظامی و معنوی ایران را نخواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه دفاع همچنان ادامه دارد تاکید کرد: دشمن با استفاده از جنگ نرم و جنگ اقتصادی در صدد ضربه زدن به کشور است وما برای ادامه این دفاع نیازمند حرکات هجومی ونفوذ در دل دشمن هستیم.

 

مظلوم با تاکید براین موضوع که خود باوری در زمان دفاع مقدس سبب فائق آمدن بر مشکلات در حوزه های مختلف شد ادامه داد: امروزه کشور با مشکلات اقتصادی روبرو است که راه حل بسیاری از این مشکلات استفاده از توان داخلی است.

 

تنش زدایی با غرب را به قیمت عبور از خطوط قرمزها نخواهیم پذیرفت

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج سبزواربا اشاره به مسائل سیاسی و مذاکرات انجام گرفته با کشورهای غربی خاطر نشان کرد: نباید تنش زدایی را به هرقیمتی بپذیریم و ازخطوط قرمز انقلاب برای برقراری ارتباط عدول کنیم.

 

وی همچنین با تاثیر تحریم ها بر برخی از صنایع داخلی بیان داشت: عدم خودکفایی و وابستگی در صنایع خودروسازی سبب شده است تا این صنعت از تحریم ها تاثیر پذیر باشد.

 

انتهای پیام/