امام جمعه موقت سبزوار گفت:حمایت از محور مقاومت حمایت از اسلام ومسلمین است.

 

به گزارش بصیر سبزوارحجت الااسلام  صادق ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت ومردم مظلوم فلسطین اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس مذهب و شریعت ازمسلمانان در هرنقطه از جهان حمایت خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه استکبار جهانی سعی در از بین بردن مسلمانان در جهان دارد تاکید کرد: ایران اجازه نخواهد داد تا دشمنان اسلام به مقاصد شوم خود دست پیدا کنند.

 

ابراهیمی با اشاره به حمله وحشیانه صهیونیست ها به مسجد الاقصی با محکوم کردن این جنایت تاکید کرد: اسرائیل سعی دارد با از بین بردن مسلمانان در این مسجد اسلام را از بین ببرد و با تسلط براین مکان معنوی جنایت خود را رنگ شرعیت ببخشد.

 

امام جمعه موقت سبزوار همچنین به حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام اشاره کرد و بیان داشت: این اتفاق که شاعبه هایی از تعمد نیز درآن دیده می شود نشان از بی کفایتی عربستان در برگزاری بزرگترین گردهمایی مسلمانان دارد.

 

وی تاکید کرد: مسلمانان نباید در خواب غفلت بمانند و نقشه های دشمنان را با بصیرت خود نقش برآب کنند.

 

ابراهیمی با اشاره به آمار بالای خود کشی در کشورهای اروپایی خاطر نشان کرد: رفاه ظاهری و آسایش دنیوی نمی تواند ضامن زندگی آرام و آرامش درونی انسانها باشد.

 

وی همچنین با تسلیت درگذشت آیت الله خزعلی ایشان را مایه وفاق و همدلی بین علما در زمان انقلاب دانست و تصریح کرد: آیت الله خزعلی یار دیرین انقلاب و امام خمینی عالم عامل بودند.