فرماندار سبزوار گفت: آموزش وپرورش نقش اساسی در توسعه پایدار دارد و برای ایفای این نقش باید از دغدغه های اولیه خود فارغ شود.

 

به گزارش بصیر سبزوار،احمد برادران در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش بنیادی آموزش و پرورش در توسعه پایدار اظهارداشت:توجه به آینده کشور در گرو توجه به آموزش و پرورش است و غفلت از آموزش و پرورش به آینده کشور لطمه می زند.

 

وی با اشاره به حفظ فرهنگ اسلامی در جامعه ادامه داد: اصلی ترین کارکرد آموزش و پرورش انتقال آداب ،رسوم و ارزش ها است که باید این مهم به صورت جدی در دستور کار این نهاد قرار گیرد.

 

برادران با بیان اینکه مشارکت بخش خصوصی به خوبی در زمینه ساخت مدارس و زیر ساخت های آموزش و پرورش تجلی پیدا کرده است تصریح کرد: مدارس خیر ساز کمک بزرگی به دولت در جهت تامین فضای آموزشی مورد نیاز است.

 

فرماندار سبزوار به تقسیم جمعیتی کشور و شهرستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰درصد از جمعیت در شهرها زندگی می کنند و که این تراکم جمعیتی نباید سبب غفلت از وضعیت آموزشی در روستا ها شود.

 

برادران با بیان اینکه روستا محل تولید و کارآفرینی است تصریح کرد: ارئه هرگونه برنامه برای رشد روستاها بدون در نظر گرفتن پیوست فرهنگی تاثیر گذاری نخواهد داشت و به صورت گذار اجرا خواهد شد.

 

وی مشارکت مردم را مهم ترین پیوست برای تاثیرگذاری برنامه ها در توسعه روستاها دانست و بیان داشت: جلب مشارکت مردم در اجرای برنامه های توسعه ای در روستا سبب خواهد شد تا برنامه ها به صورت کامل و باهزینه کمتر انجام شود.

 

انتهای پیام/