رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: برخی از تعهد های وزارت برای بهورزان نا عادلانه است.

 

به گزارش بصیر سبزوار علیرضا مسلم در مراسم گرامی داشت روز بهورز بابیان اینکه برخی از قوانین و تعهد های وزارت بهداشت در به کار گیری بهورزان نا عادلانه است اظهار داشت: این قوانین نیاز به بازنگری جدی دارد تا عدالت شغلی برای تمامی افراد اجرا شود.

 

وی با بیان اینکه شرط تعهد خدمت ۳۰ساله در روستا یکی از شرایطی است که مورد انتقاد بهورزان است تصریح کرد: با ارائه پیشنهاد های لازم در جهت بازنگری قوانین امیدواریم وزارت بهداشت این مهم را انجام دهد.

 

مسلم همچنین با اشاره به وجود ۱۹۳خانه بهداشت موجود در حوزه علوم پزشکی سبزوار خاطر نشان کرد: بیش از ۹۰مرکز بهداشت روستایی فاقد حصار کشی مشخص هستند و نزدیک به ۵۰واحد بالای ۲۵سال عمر ساختمانی دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به قدمت تجهیزات مورد استفاده در برخی از مراکز بهداشت اشاره کرد و بیان داشت: موزه جایگاه بهتری برای نگهداری این تجهیزات است.

 

وی همچنین با بیان اینکه باید شرایطی فراهم کنیم تا شرایط کیفی مراکز بهداشت به شرایط کمی نزدیک شود ادامه داد: خرید تجهیزات اداری متحد الشکل آغازشده و این به زودی به مراکز تحویل داده خواهد شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان سبزوار نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر ۳۱۳بهورز در خانه های بهداشت مشغول به فعالیت هستند که با توجه به برگزاری آزمون در آینده این نزدیک ۱۸نفر دیگر نیز به این تعداد افزوده خواهد شد.

 

میرموسوی با بیان اینکه ارائه خدمات تخصصی جایگاه ویژه دارد خاطر نشان کرد: خانه های بهداشت درارائه خدمات پیشگیرانه نقشی بسیار مهمی دارند که این نقشی اثرات شایانی در سلامت جامعه وکاهش هزینه های درمان است.

 

وی همچنین با اشاره به افتتاح دو مرکز بهداشت در سکونتگاههای غیر رسمی ادامه داد: امیدواریم به نقطه ای برسیم تا نظام سلامت به صورت کامل پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

 

انتهای پیام/