مدیر کمیته امداد سبزوار از پرداخت بیش از 677فقره وام اشتغالزایی به مددجویان این نهاد خبر داد.

 

سیدحسین کرابی در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به نقش مهم اشتغال در خودکفایی مدجویان اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۷میلیارد تومان وام اشتغالزایی با هدف خودکفایی مددجویان و ایجاد اقتصاد پایدار برای خانواده ها اعطا شده است.

 

وی با بیان اینکه سیاست اصلی کمیته امداد ایجاد شغل های پایدار در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد: بیش از ۷۰۰نفر اشتغالزایی از طریق پرداخت تسهیلات و ایجاد مشاغل به وجود آمده است.

 

کرابی با بیان اینکه عمده طرح های اشتغالزایی در رشته ای صنعتی،کشاورزی،صنفی و دامداری شرایط لازم برای کسب تسهیلات را داشته اند تصریح کرد: نظارت های مستمر این نهاد بر طرح های اشتغالزایی مانع از خرج منابع در محل های غیر از اشتغال شده است.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار با اشاره به آموزش های قبل از اقدام برای شغل و مشاورهای همزمان با کار تاکیدکرد: کسب مهارت های لازم برای راه اندازی مشاغل مختلف قبل و در خلال انجام کارسبب افزایش بهره وری و سودآوری را به همراه خواهد داشت.

 

وی همچنین با بیان اینکه یکی از مهم ترین عوامل برای ایجاد شغل در آینده برای فرزندان را کسب مهارت ها در زمان نوجوانی است ادامه داد: برگزاری کلاس های آموزشی با اعطای مجوز از سوی سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموزان فرزند مددجو در کانون فرهنگی آموزشی این نهاد در رشته های مختلف برگزار می شود.

 

کرابی به آموزش های مانند خیاطی،معرق کاری قلم زنی و …اشاره کرد و افزود: بسیاری از این دانش آموزان در حال حاضر نیز از طریق آموزش ها فراگرفته به کسب درآمد وایجاد شغل های پایدار مبادرت کرده اند.

 

انتهای پیام/