مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ایجاد شبکه های اجتماعی مذهبی مهم ترین سازو کاری است که می تواند در جهت تحقق اهداف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کارآمد باشد.

 

 

سیدمحمود مرویان حسینی درگفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به ایجاد شبکه های اجتماعی مذهبی را می توان با بسط هیئت های مذهبی در شهرستان تعمیق کرد اظهار داشت: کارآمد ترین راه برای جلوگیری از نفوذ دشمن و کاهش شکاف های اجتماعی انسجام شبکه های اجتماعی مذهبی خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه این شبکه های مذهبی سرمایه هایی هستند که موجب بالندگی جامعه به سوی اهداف متعالی انقلاب اسلامی شد ادامه داد: تاکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از نفوذ نظام سلطه در کشور است که این هیئت ها در پیروزی انقلاب و طی سال های گذشته از انقلاب اسلامی ظرفیت خود را به خوبی نشان داده اند.

 

مرویان حسینی با اشاره به اعزام و توزیع سالانه بیش از ۱۷۰۰مبلغ در روستا ها و نقاط مختلف استان تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به دائما در مسیر نوسازی وآموزش مسئولان و تغذیه فکری مبلغان است تا بتواند در برابر شبهات و تهاجمات دشمن جوانان را یاری کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خانه های عالم را به عنوان زیرساخت های لازم برای اعزام مبلغان به مناطق روستایی دانست و افزود: در حال حاضر ۶۰۰خانه عالم در سطح استان فعال است که بیش از ۴۵۰باب از آن توسط خیرین و مردم احداث شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان بهره بردار از زیرساخت های موجود است خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم توسعه فرهنگی در روستاها اتفاق بیافتد نیازمند تامین زیرساخت ها هستیم و ایجاد این زیر ساخت ها جز با تخصیص بودجه از طریق دولت و کمک خیرین امکان پذیر نخواهد بود.

 

مرویان حسینی با بیان اینکه در دولت های نهم و دهم و همچنین در سال گذشته از محل ماده ۱۸۰مبالغی به ایجاد خانه های عالم اختصاص پیدا کرد عنوان نمود: متاسفانه در سال جاری بودجه ای برای این امر تخصیص نیافته است.

 

انتهای پیام/