جانشین ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: تربیت مدیران هم تراز با انقلاب اسلامی مهم ترین وظیفه بسیج دانشجویی است.

احسان عظیمی در گفتگو با بصیر سبزوار،با اشاره به ماموریت های مختلف بسیج دانشجویی در حوزه های علم،اقتصاد وفرهنگ اظهار داشت: نقش آفرینی در حل چالش های نظام نیازمند اعضایی در تراز انقلاب اسلامی است و تربیت این اعضا وظیفه اصلی بسیج دانشجویی است.

 

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی بارویکردی پژوهش محور سعی در دارد حلقه واسط بین صنعت و دانشگاه را ایجاد کند تصریح کرد: کسب مهارت های لازم برای دانشجویان به عنوان یک تخصص نقش مهمی در ایجاد این حلقه مفقوده دارد.

 

جانشین ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی با اشاره به اینکه دانشجویان در دوره تحصیل خود مهارت های عملی را برای انجام وظایف کسب نمی کنند ادامه داد: باید این مشکل را با انجام کارهای عملی همراه با درس و کسب مهارت لازم برای نقش آفرینی حل کرد تا پس از فراغت از تحصیل مدیرانی کارآمد برای انجام فعالیت در حوزه های مختلف داشته باشیم.

 

عظیمی همچنین به نیاز آشنایی دانشجویان با معارف ناب دینی اشاره کرد و افزود: انس با قرآن،نهج البلاغه وآشنایی با تاریخ تحلیلی صدر اسلام نقش مهمی در تقویت ابعاد مختلف علمی و معرفتی دانشجویان خواهد داشت.

 

وی با تاکید بر جلوگیری از نفوذ دشمنان در جامعه تصریح کرد: آشنایی با تحولات صدر اسلام این امکان را برای دانشجویان ایجاد خواهد کردتا چرایی مخالفت نظام سلطه را با مدیریت اسلام درک کنند و سبب افزایش بصیرت دینی آنان خواهد شد.

 

جانشین ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی با بیان اینکه کادر سازی برای انقلاب اسلامی و نیل به اهداف آن نیازمند استفاده از ابزارهای روزآمد و آشنایی دانشجویان با علم روز دنیا است خاطر نشان کرد: همرا کردن دروس تئوری با استفاده از ابزارهای روز می تواند نقش مهمی در افزایش سرعت پیشرفت انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف داشته باشد.

 

انتهای پیام/