امام جمعه موقت سبزوار گفت: دشمن سعی دارد از طریق ضربه های اقتصادی جمهوری اسلامی را به زانو درآورد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به اینکه نظام سلطه سعی دارد با ضربه زدن به اقتصاد کشور ایران را به زانو درآورد اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اصلی در اقتصاد کشور باید به اجرا درآید.

 

وی با بیان اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند ایران را از تحریم ها و نقشه های دشمن مصون دارد تاکید کرد: دشمن سعی دارد تا جنگی اقتصادی آغاز کند و از این طریق نارضایتی ملت را از نظام اسلامی سبب شود.

 

ابراهیمی با اشاره به اینکه نظام اقتصادی در کشور دارای مشکلاتی است تصریح کرد: این نظام باید مورد بازبینی قرارگرفته و در راستای اقتصاد مقاومتی در برابر تهدیدات دشمن مقاوم شود.

 

خطیب جمعه سبزوار به ناکارآمد بودن نظام پرداخت تسهیلات بانکی در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل عدم نظارت های کافی یک فرد بدن وثیقه های لازم وامی میلیاردی دریافت می کند و این در صورتی است که برخی از افراد برای دریافت وام هایی با مبلغ کمتر از ۵ میلیون تومان مدت ها درگیر هستند.

 

وی با تاکید بر برخورد ها با مفسدین اقتصادی ادامه داد: برخوردها باید به صورت ریشه ای انجام گیرد تا از ابتدا راههای فساد بسته شود.

 

ابراهیمی همچنین با اشاره به مسئله هسته ای و مذاکرات بیان داشت: آمریکا دشمن اول جمهوری اسلامی است و مااعتقاد داریم نباید به لبخند او اعتماد کنیم.

 

امام جمعه سبزوار با بیاناینکه باید پشت سر ولایت از نظام اسلامی دفاع کنیم خاطر نشان کرد: موضع ما در مسائل هسته ای همان موضع رهبری است.

 

انتهای پیام/