فرماندار سبزوار با اشاره به معضل ترافیک شهر از تدوین طرح جامع ترافیک در شهرستان خبر داد.

احمد برادران در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به موقعیت جغرافیایی سبزوار و قرار گرفتن در بین پنج راه مواصلاتی شمال جنوب و غرب به شرق کشوراظهار داشت: این موقعیت مکانی فرصتی برای توسعه حمل ونقل و زیر ساخت ها ی توسعه شهرستان است که باید بیشترین بهره را از آن ببریم.

 

وی بابیان اینکه دوربین های کنترل ترافیک در هفته سبزوار آغاز به کار کرده است تصریح کرد: کنترل ترافیک و روان سازی آن نیازمند همکاری تمامی دستگاههای مرتبط در این امر است.

 

برادران با اشاره به اجرای طرح پارک سوار در اطراف شهر خاطر نشان کرد: ایجاد این پارک سوار ها تنها برای حمل مسافر به شهرستانهای سبزوار بزرگ صورت گیرد زیرا در غیر این صورت سبب تضعیف پایانه مسافربری خواهد شد.

 

فرماندار سبزوار به اجرای طرح جامع ترافیک در سبزوار اشاره کرد و تاکید کرد: انجام این طرح نیازمند اطلاعات دقیق از سطح شهر و ترافیک خیابان ها در نقط مختلف و در زمان های مختلف دارد که این امر با جمع آوری اطلاعات و رصد دقیق ترافیک امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهروندانی که قصد سفر به شهرهای اطراف را دارند ازمسافربرهای شخصی استفاده می کنند تاکید کرد: برای استفاده مردم از خودروهای حمل ونقل عمومی و پایانه مسافربری نیازمند فرهنگ سازی و افزایش سطح امکانات هستیم.

 

انتهای پیام/