رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان،دانشجویان و اساتید دانشگاههای علوم پزشکی شمال شرق کشور در سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا مسلم با اعلام این خبر ادامه داد: این مسابقات به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با حضور شش شهرستان از قطب شمال شرق کشور در روزهای ۱۴ تا ۱۷شهریور ماه برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تیم هایی ازشهرستان های مشهد،سبزوار،نیشابور،تربت حیدریه،بجنورد و اسفراین در اولین دوره مسابقات ورزشی شمال شرق کشور شرکت خواهند کرد افزود: افراد در سه رشته فوتسال،تنیس روی میزو والیبال در سه رده کارکنان،دانشجویان و اساتید به رقابت خواهند پرداخت.

 

مسلم با بیان اینکه پیشنهاد برگزاری این مسابقات در قطب های مختلف کشور به وزارت بهداشت ارائه شده است تصریح کرد: برگزاری این مسابقات می تواند زمینه وافزایش روحیه ،ایجاد نشاط و پویایی جامعه منجر شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه یکی از ارکان مهم وزارت بهداشت متولی گری در حوزه سلامت است اظهار داشت: سلامت جسمی یکی از شاخص های مهم در امر سلامت جامعه خواهد بود.

 

وی به هزینه بالای درمان در بیماری های غیر واگیر نظیر نارسایی های قلبی ،سرطان ،پوکی استخوان و چاقی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: این بیماری ها نقش بسزایی در اقتصاد سلامت دارند و ورزش می تواند مناسب ترین راه با کمترین هزینه برای پیشگیری از این بیماری ها باشد.

 

مسلم در پایان یادآور شد: ۱۵۰نفر از ورزشکاران دانشگاههای علوم پزشکی قطب شمال شرق کشور در از شنبه در محل دانشگاه حکیم به مدت سه روز رقابت های خود را آغاز خواهند کرد ومراسم اختتامیه باحضور معاون پشتیبانی وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/