مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی گفت: برای ایجاد شغل و خروج از معضل بیکاری باید از توان بخش خصوصی استفاده کنیم.

علی رسولیان در گفتگو با بصیرسبزواربا اشاره به معضل بیکاری که در حال حاضر گریبان گیر جامعه است اظهارداشت: از جمله راهکارهای برون رفت از این مرحله استفاده از توان بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاران است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین سند اقتصادی کشور سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری است تاکید کرد: مردمی کردن اقتصاد و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی یکی از روش های اجرای این سیاست ها است.

 

رسولیان ایجاد دفاتر جذب سرمایه گذاری را مهمترین شکل در جمع سرمایه های سرگردان دانست و تصریح کرد: دفاتر سرمایه گذاری با ایجاد امکان کاهش در اتلاف وقت به وسیله جمع مدیران دستگاههای مربوط در یک زمان مشخص و در یک مکان امکان مناسبی برای تسهیل در امر اعطای مجوزها دارد.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی با اشاره به وجود سرمایه های هنگفت و سرگردان در جامعه خاطر نشان کرد: ایجاد ارتباط بین سرمایه داران و راههای افزایش آن کمک شایانی در توسعه مناطق مختلف خواهد داشت.

 

وی به ظرفیت بالای خراسان رضوی در جذب سرمایه گذاری در بخش صنایع فولادی و گردشگری اشاره کرد و افزود: در سال ۹۳ بیش از ۸۰۰سرمایه گذار خارجی اقدام به ثبت شرکت در استان کرده اند که این جهشی بزرگ در جذب سرمایه های خارجی است.

 

رسولیان با اشاره به سهم ۱۴درصدی استان در تامین قطعات خودروسازی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در تلاش هستیم تا ایم سهو را به ۲۰درصد سهم کشوری برسانیم.

 

انتهای پیام/