مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی از ارائه مشوق هایی برای سرمایه گذاری و رونق فضای تولید خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،علی شهابی در حاشیه افتتاح دفتر سرمایه گزاری سبزوار و در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب اصلاح قانون مالیات های مستقیم در مجلس اظهار داشت: با توجه به این قانون که از سال ۱۳۹۵قابل اجرا می باشد معافیت های بسیار خوبی در حوزه تولید دیده شده است.

 

وی با بیان اینکه این قانون برای کسانی که مکلف به تسلیم اظهار نامه مالیاتی هستند از سال ۹۴نیز قابل اجرا می باشد تاکید کرد: معافیت ها در دو بخش توسعه یافته و محروم جامعه دیده شده است و به نسبت سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود.

 

شهابی با اشاره به محل سرمایه گذاری ها بیان داشت: سرمایه گذاری در خارج از شعاع ۱۲۰کیلومتری تهران،۵۰کیلومتری اصفهان و ۳۰کیلومتری مراکز استان و شهرستان های بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت دارای امتیازات خاصی می باشند.

 

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی همچنین به مشوق های صادراتی در جهت افزایش ورود ارز به کشور خبر داد و افزود: صادر کنندگان در سال ۹۵ از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

 

وی به توجه دولت به کاهش خام فروشی و افزایش فراورده های نفتی در کشور اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در این راستا خام فروشی مواد شیمایی و نفتی معدل ۲۰درصد مالیت تعلق می گیرد.

 

شهابی به افتتاح و راه اندازی مراکز جذب سرمایه گذاری در شهرستان ها اشاره کرد و تصریح کرد: این دفاتر کمک شایانی به ارتقا فضای کسب و کار در شهرستان ها خواهد کرد.

 

مدیر کل امور اقتصاد ودارایی خراسان رضوی ادامه داد: تهیه بسته های سرمایه گذاری درحوزه های مختلف با امکان سنجی طرح ها می تواند مشوق های خوبی برای افزایش سرمایه گذاری و رونق کسب و کاردر شهرستان های کمتر توسعه یافته شود.

 

وی به کمبود منابع دولت اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر جذب سرمایه گذار در بخش خصوصی بهترین روش برای ارتقای فضای کسب و کار و رونق اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/