رئیس سازمان غذا ودارو از انتخاب سبزوار به عنوان یکی از گزینه های پایلوت در اجرای طرح نسخه الکترونیکی خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،رسول دیناروند درحاشیه مراسم روز پزشک با بیان اینکه طراحی و اجرای نسخه الکترونیکی در جند شهرستان به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است اظهار داشت: شهرستان های پاوه،ساوه و جهرم تاکنون به عنوان پایلوت اجرایی این طرح انتخاب شده اند و سبزوار نیز به عنوان یکی از گزینه ها برای اجرایی شدن این طرح در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن طرح نسخه الکترونیکی در کشور نیازمند هماهنگی وارزیابی های دقیق دستگاههای مختلف هستیم تصریح کرد: سازمان های بیمه گر،کسانی که در عرصه خدمات بیمه ای دخیل هستند و مراکز پزشکی وپیراپزشکی از جمله نهادهایی هستند که باید زیرساخت های لازم درآنها فراهم شود.

 

معاون وزیر بهداشت و سلامت با اشاره به مزیت های طرح نسخه الکترونیکی بیان داشت: فراهم شدن اجرای پروتکل های بالینی همزمان با تصمیم گیری و کسب اطلاعات آنلاین در زمان نسخه نویسی و نسخه پیچی از جمله این مزیت ها خواهد بود.

 

دیناروند همچنین اجرای این طرح را عامل مهمی در کنترل تامین داروها و کنترل اپیدمی هایی دانست که در برخی از نقاط کشور به صورت مقطعی ایجاد می شوند دانست و خاطر نشان کرد: رصد و شناسایی داروهای مورد نیاز کشور به صورت مقدار دقیق و در هر منطقه نقش مهمی در تامین داروها در زمان موثر دارد.

 

رئیس سازمان غذا ودارو کشور تاکید کرد: استفاده از این تحلیل ها می تواند جلوی بسیاری از سوءاستفاده ها در چرخه دارویی کشور را بگیرید و وزارت بهداشت توان خارج کردن برخی از داروها را که مورد نظر افراد سود جو قرار گرفته را دارد.

 

انتهای پیام/