رئیس سازمان غذا ودارو کشور از ساخت چند قلم داروی نوترکیب برای بیماران صعب العلاج در کشور خبر داد.

رسول دیناروند در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به ساخت چند قلم داروی نوترکیب در کشور برای بیماران صعب العلاج اظهار داشت: این داروها در مرحله اخذ تایید نهایی از سازمان و تحت ارزیابی های بالینی قرار دارند و بعد این مرحله وارد بازار خواهند شد.

 

وی بابیان اینکه دو نوع انتی بادی کلونال با ارز بری بیش از ۱۰۰میلیون دلار نیز درداخل کشور ساخته شده است تصریح کرد: پس از تولید انبوه و روانه بازار شدن این محصولات پس از گذشت یک الی دوسال ارز بری محصولات به صفر خواهد رسید.

 

دیناروند همچنین با اشاره به نظارت سازمان غذا و دارو بر مبادی های ورودی کشور تاکید کرد: تمامی مواد غذایی وارداتی مورد نظارت و ارزیابی دقیق قرار قرار می گیرند .

 

وی بابیان اینکه تمامی کلاهای وارداتی که مصرف غذایی دارند مورد کنترل دقیق قرا می گیرند اطمینان داد: نظارت سازمان برورود مواد غذایی به صورت کاملا دقیق انجام می گیرد.

 

معاون وزیر بهداشت همچنی به اقدامات دولت در زمینه طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت علی رغم تمام بار مالی که متوجه این طرح است تحول بنیادی در نظام سلامت را باجدیت پیگیری خواهد کرد.

 

دیناروند مهمترین اهدف این طرح را ارتقاءخدمات بهداشتی،عدالت در دسترسی و کاهش پرداختی از جیب دانست و افزود: تامین این هزینه ها باید ازمحل مالیات ها و هدفمندی یارانه ها صورت گیرد.

 

وی بدترین شیوه تامین هزینه های سلامت را پرداختی از جیب عنوان کرد و ادامه داد: در طرح تحول سلامت پرداختی از جیب را در بیمارستان ها به زیر ۱۰درصد رسانده ایم که تا قبل از اجرای طرح این رقم در حدود ۶۰درصد بوده است.

 

رئیس سازمان غذا ودارو کشور با اشاره به اقدامات این طرح در زمینه دارو بیان داشت: همزمان با اجرای طرح تحول سلامت و در سال ۹۳به میزان ۳۵۰میلیون دلار کاهش واردات دارو را داشته ایم.

 

انتهای پیام/