کارشناس مسائل فرهنگی گفت: مجموعه وزارت ارشاد استراتژی مشخصی در حوزه فرهنگ اتخاذ نکرده است.

 

 

محمد جواد استادی در گفتگو با بصیر سبزواربا اشاره به اقدامات دو ساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: متاسفانه در مجموعه وزارت استراتژی مشخصی برای توسعه فرهنگی کشور وجود ندارد و انتظارات این حوزه برآورده نشده است.

 

وی با بیان اینکه در دوسال اخیر شاهد تحول جدی در حوزه فرهنگ کشور نبوده ایم تصریح کرد: ایجاد حساسیت ها و عدم توازن بین مجموعه های فرهنگی و همچنین لج بازی مجموعه ها و نهاد های فرهنگی سبب شده است تا در خروجی ها شاهد آثار قابل توجه نباشیم.

 

استادی با اشاره به لزوم توسعه کشوردرابعاد مختلف تاکید کرد: نگاه دولت تنها به مسائل سیاست خارجی بوده و اقتصادی بوده و به نقش بستری فرهنگ در توسعه اهتمام خاصی نداشته است.

 

وی با بیان اینکه موسیقی با رعایت چهار چوب های فقهی قابل استفاده و مفید خواهد بود بیان داشت: برخورد های سیاسی و ایجاد تشنج در این حوزه از طریق مصاحبه علیه ائمه جمعه و هجمه ها نمی تواند در این حوزه موثر باشد.

 

این کارشناس فرهنگی با اشاره به شعار برگزیده دولت با عنوان اعتدال و گفتمان عنوان کرد: مصاحبه علیه جریان های مردمی و ائمه جماعات آسیب زا خواهد بود و نمی تواند به توسعه فرهنگی کشور کمک کند.

 

وی با بیان اینکه در برخی از موارد دولت با فرافکنی رسانه ای سعی در پر کردن خلاء های فرهنگی خود دارد خاطر نشان کرد: استفاده از پتانسیل تمامی گروههای فکری و نیروهای جوانی در حوزه علمیه می تواند بسیاری از خلاء ها فرهنگی را ر کند.

 

استادی موج تهدید ها فرهنگی و جنگ نرم را هشداری برای دولت و عملکرد دستگاه فرهنگی آن دانست و تصریح کرد: به طور کلی شاهد عملکرد مثبتی در این حوزه نبوده ایم و برای مبارزه با این تهدیدات نیاز به توان بزرگتر و همت بیشتر است.

 

کارشناس مسائل فرهنگی به قضه مجوز رسانه های خارجی اشاره کرد و افزود: نمود عدم استراتژی در این حوزه نیز کاملا مشخص بوده و رسانه ایی که به دلایل مختلف منوعیت حضور داشته در کشورمجوز می گیرد.

 

استادی عدم مجوز به bbc را به دلیل به خطر انداختن مسائل امنیتی کشور دانست و تصریح کرد: مردم منتظر هستند تا وزارت دلایل روشن خود را برای اعطای مجوز به این رسانه و مصاحبه اشخاص دولتی با این شبکه را اعلام کند.

انتهای پیام/