سیزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی با حضور اساتید برتر این رشته در سبزوار افتتاح شد.

به گزارش بصیر سبزوار،سیزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی مشتمل بر نمایشگاههای دوگانه های خط و نمایشگاه در حریم دوست با حضور اساتید برجسته بین المللی و علاقه مندان به این هنر در موزه شهر سبزوار افتتاح شد.

 

دبیراجرایی این جشنواره با بیان اینکه ده دوره ابتدایی جشنواره در شهر یزد و دو دوره پایانی در مشهد مقدس برگزار شده است اظهار داشت: سبزوار به دلیل پتانسیل های خوبی که در زمینه این هنر داشت و حضر استاید برجسته بین المللی توانست میزبانی سیزدهمین دوره ازاین جشنواره ملی را از آن خود کند.

 

نورالله رضوی با بیان اینکه سبزوار قدیمی ترین انجمن خوشنویسی خراسان بزرگ را در اختیار دارد تصریح کرد: به برکت وجود این انجمن و هنر خوشنویسی که رابطه عمیقی با معنویت و اطالت دینی دارد اساتید برجسته بین المللی در حال خدمت هستند.

 

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب از برگزاری جشنواره در سبزوار بیان داشت: در حدود ۵۰۰اثر هنری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ایت و تمامی اثرها برای داوری به تهران منتقل شده و پس از این مرحله به جشن.اره برگردانده شده است.

 

رضوی همچنین به برخی از مشکلات در برگزاری جشنواره اشاره کرد و افزود:به طور معمول اختتامیه جشنواره قبل شروع جشنواره بعدی خواهد بود که متاسفانه این زمان برای برگزاری جشنواره در سبزوار لحاظ نشد و سبزوار تنها دوماه زمان برای برگزای جشنواره در اختیار داشت.

 

وی با بیان اینکه از جمله اساتید برجسته سبزوار می توان از شیزرخانی نام برد ادامه داد: وی در جشنواره بین المللی امارات که هرساله برای انتخاب کاتبان قرآن برگزار می شود توانسته متابت یک جزء از قرآن کریم برعهده بگیرد.

انتهای پیام/