با هوشياري پليس فتای سبزوار عامل ۶۴۷ فقره کلاهبرداري با فروش پنل اينترنتي جعلي شناسايي و دستگير شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار با اعلام این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی با رصد فضای مجازی سایتی را که فاقد نماد الکترونیکی بوده و در آن مدیریت سایت خود را شرکت کاریابی معرفی کرده بود شناسایی کردند.

 

سرهنگ “سید محمد هاشمی” افزود: در پی تبلیغات فریبنده مبنی بر تبلیغات فروش پنل کاریابی و درآمد ماهانه ۱۰میلیون ریال کاربران اینترنتی جویای کار مبلغ ۴۲۰ هزار ریال به حساب اعلام شده واریز می کنند.

 

در ادامه بررسی ها مشخص شد کاربران اینترنتی با واریز وجوه و ثبت نام در این درگاه جعلی منتظر ارائه پنل بودند که با گذشت مدت زمانی طولانی از موعد مقرر، پنل مربوطه ارائه نشده و مدیر سایت پاسخگو نیست.

 

کارشناسان پلیس فتا با بررسی های فنی- تخصصی در فضای مجازی درگاه جعلی را شناسایی و با استعلام به عمل آمده مشخص شد ۶۴۷ تراکنش با این حساب به مبلغ ۱۷۰میلیون و ۵۸۸ هزار ریال انجام شده است و این شرکت کاریابی فاقد هرگونه مجوز و وجود خارجی است.

 

سرهنگ هاشمی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بدست آوردن ادله و مستندات دیجیتالی لازم در خصوص فعالیت مجرمانه این سایت جعلی، عامل کلاهبرداری در شهر سبزوار را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

 

متهم ۲۶ ساله که یکی از طراحان حرفه ای سایت می باشد در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اتهامی شده که در ادامه بازجویی های با مشاهده ادله و مدارک دیجیتالی کافی جرم که با دقت نظر و کارشناسی جمع آوری شده به بزه انتسابی اعتراف کرد.

 

سرهنگ هاشمی تصریح کرد: متهم پس از بازجویی های تکمیلی با تشکیل پرونده راهی دادسرا شد.

 

منبع: پایگاه خبری پلیس/