مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سبزوار گفت: اعتماد به آمریکا زمینه کودتای 28 مرداد را فراهم کرد.

 

 

حجت الاسلام حسین زحمت کش در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به کودتا ۲۸ مرداد و حضور نیروهای آمریکایی در ایران اظهار داشت: نتیجه اعتماد به آمریکا حضور نیروهای آمریکایی در ایران و استعمار کشور شد.

 

وی با بیان اینکه اختلاف بین آیت الله کاشانی و مصدق بر سر اعتماد و عدم اعتماد به آمریکا زمینه بروز یکی از وقایع ننگین تاریخ ایران را رقم زد و اعتماد مصدق به آمریکا سبب شد تا آمریکایی ها بدون مانع دست به استعمار ایران بزنند.

 

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سبزوار با اشاره به عوامل متعددی در مرداد۳۲تصریح کرد: مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری این کودتا از داخل خود دولت و در نتیجه اعتماد بی جا به استکبار جهانی آغاز شد.

 

زحمتکش به روش های مختلف استکبار برای ورود به کشور اشاره کرد : ما روش های نفوذهای آمریکا را در بخش‌های مختلف دیده ایم و اقدامات آنها نسبت به اراده ملت در طول تاریخ معاصر ایران مشاهده کرده ایم؛ لذا هشدار مقام معظم رهبری را به موقع و سنجیده می دانیم که انشاءالله عزیزان مورد توجه قرار بدهند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز افرادی هستند که بدون توجه به مسائل گذشته و تاریخی دم از اعتماد به آمریکا میزنند ادامه داد: آمریکا و هم پیمانانش در فکر ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند و هیچ گاه از دست از این کار برنخواهند داشت.

 

انتهای پیام/