معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: اصلاح فرهنگ ترافیکی فرایند همگانی است و تلاش همگان را می طلبد.

احمد برادران روز سه شنبه در نشست شورای ترافیک سبزوار اظهار کرد: باید بیش از پیش در جهت اصلاح فرهنگ ترافیک تلاش کرد.

 

فرماندار سبزوار گفت: وضعیت ترافیکی سبزوار در بافت مرکزی این شهر از مشکلاتی است که برای رفع این معضل نیازمند کار فرهنگی است.

 

برادران افزود: ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین فراگیر شدن ارائه خدمات دولت الکترونیک خود کمک بزرگی در رفع مشکلات ترافیک و حمل می شود.

 

وی به نصب دوربین و سامانه کنترل هوشمند شهری اشاره و گفت: در این بخش در شهر سبزوار کارهای خوبی انجام شده است.

 

فرماندار سبزوار همچنین افزود: به رغم محدودیت ها در حوزه ارائه خدمات و تسهیل رفت و آمد اقدامات خوبی انجام شده و نهضت آسفالت ریزی در سطح معابر عمومی و جاده های این شهرستان انجام شده است.

 

وی ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی در بافت مرکزی شهر را از دیگر عوامل تشدید ترافیک سبزوار دانست و گفت: بایستی نگاه علمی و عالمانه ای در حل مشکل ترافیک و حمل و نقل این شهر داشته باشیم.

 

وی با اشاره به نزدیکی بازگشایی مدارس گفت: در بحث سرویس مدارس بایستی فرهنگ حمل نقل عمومی را نهادینه کنیم.

 

وی کمبود پارگینگ را یکی دیگر از مشکلات حوزه حمل و نقل شهر سبزوار عنوان و افزود: احداث پارگینگ در بافت مرکزی این شهر ضروری است و شهرداری باید با خرید زمین در تحقق این هدف تلاش کند.

 

وی همچنین خطاب به مسوولان شهرداری سبزوار تاکید کرد: شهرداری باید در ساخت و سازها به موضوع تامین پارکینک توجه داشته و از ساخت و سازهای فاقد پروانه جلوگیری کند.

 

وی با اشاره به تکمیل پروژه بیمارستان حشمتیه سبزوار هم گفت: ساخت این بیمارستان مجهز افتخار بزرگی برای شهر بوده و باید مشکل پارکینگ این بیمارستان حل شود.

 

وی با بیان اینکه این شهرستان از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خوبی برخوردار است و سالانه میلیون ها مسافر و زائر از مسیر این شهرستان عبور می کنند، گفت: مسوولان بایستی نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

 

منبع: ایرنا/