با خودروی پیکان خودم زن ۳۰ ساله را به باغی که در اطراف شهر سبزوار دارم بردم. در آنجا جر و بحث‌مان شد. او را خفه کردم و جسدش رابه زمین‌های اطراف روستای نزل آباد بردم و رها کردم.

ساعت ۷ بامداد ۳۰ تیرماه سال جاری مردی در تماس با پلیس ۱۱۰ گفت که جسد زنی جوان را در زمین‌های کشاورزی نزدیک خانه‌اش دیده است. در پی این تماس مأموران پلیس بلافاصله به محل که در اطراف روستای نزل‌آباد سبزوار بود اعزام شدند و جسد زن جوان را در حالی که یک روسری به دور گردنش پیچیده شده بود کشف کردند.

 

تحقیقات میدانی پلیس نشان می‌داد جسد متعلق به زنی ۳۰  ساله به نام‌ هاجر و اهل شهرستان جغتای بوده که به موادمخدر اعتیاد داشته است و صحنه پیدا شدن جسد نشان می‌داد‌ هاجر در محل دیگری به قتل رسیده و جسدش پس از انتقال به حوالی شهر در زمین‌های کشاورزی رها شده است.

 

کارآگاهان سبزوار بلافاصله تحقیقات علمی‌خود را به دستور قاضی شادکانی آغاز کردند و آخرین کسانی که با این زن در ارتباط بوده‌اند را پس از گذشت ۶ روز به عنوان مظنون دستگیر کردند.

 

یکی از این دو جوان که با جناق بودند در اعترافاتی صریح به ارتکاب قتل زن جوان اقرار کرد ولی مظنون دیگر پرونده همچنان ادعا می‌کرد که هیچ خبری از قتل و چگونگی این ماجرا نداشته است.

 

 

دومین جسد

 

ساعت ۶ بامداد چهاردهم مردادماه جسد زنی جوان به فاصله ۵ کیلومتر از محل کشف جسد زن ۳۰ ساله به دست آمد. آنچه برای کارآگاهان سبزوار به یک معما تبدیل شده بود این که وی نیز ابتدا خفه شده و روسری اش مانند جسد قبلی به دور گردنش پیچیده شده با توجه این که دو مظنون قبلی نیز در اختیار پلیس بودند فرضیه قتل این دو زن توسط فرد دیگری را قوت بخشید.

 

موضوع دیگر که این معما را پیچیده‌تر می‌کرد این که زن جوان مانند مقتول دیگر، اهل جغتای بوده که در محل دیگری به قتل رسیده و به زمین‌های مزروعی منتقل و رها شده است.

 

تحقیقات علمی‌کارآگاهان از دو مظنون آغاز شد و جوانی که به قتل اعتراف کرده بود با تناقض گویی‌های خود به بن بستی رسید که نتوانست حقیقت را کتمان کند. مرد جوان در آخرین بازجویی‌ها اعتراف کرد اگر چه او و باجناقش با‌هاجر در ارتباط بوده اند اما از ماجرای قتل اطلاعی نداشتند.

 

وی اظهار داشت چون به موادمخدر اعتیاد شدید داشته و از ترس این که بخواهد به کمپ ترک اعتیاد معرفی شود قتل را به گردن گرفته تا پس از مدتی با روشن شدن واقعیت بتواند خود را از شر اقدامات درمانی دور کند.

 

رئیس پلیس سبزوار در این باره گفت: معمای پیچیده این دو جنایت توان علمی‌و تخصصی کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی سبزوار را محک زد و پلیس با تمرکز روی سرنخ‌های بدست آمده زنی را شناسایی کرد که با مردی جوان در ارتباط بوده و اطلاعاتی که او در اختیار کارآگاهان قرار می‌داد حاکی از آن بود که این جوان ۲۵ ساله با موضوع قتل زن ۳۱ ساله که صغری نام داشته بی‌ارتباط نیست.

 

سرهنگ سید محمد‌ هاشمی‌ افزود: پلیس با اقدام گسترده اطلاعاتی متهم پرونده را دستگیر کرد.

 

عامل جنایت در تحقیقات اولیه به ارتکاب دو جنایت اعتراف کرد .اعترافات قاتل

 

مهرداد ۲۵ ساله است. وی در تحقیقات گفت: زندگی خوبی داشتم اما ندانم کاری‌های خودم باعث شد به دام موادمخدر بیفتم. هیچوقت فکر نمی‌کردم این مواد مرا گرفتار دست بسته خودش کند.

 

یک سال بعد همسرم که می‌دید هر روز اعتیادم شدیدتر می‌شود طلاق گرفت و دنبال سرنوشت خودش رفت.

 

این شکست عاطفی برای من که فردی مغرور بودم خیلی گران تمام شد. من با خودروی پیکان خودم زن ۳۰ ساله را به باغی که در اطراف شهر سبزوار دارم بردم. در آنجا جر و بحث‌مان شد. او را خفه کردم و جسدش رابه زمین‌های اطراف روستای نزل آباد بردم و رها کردم.

 

پس از گذشت حدود دوهفته زن ۳۱ ساله‌ای را سوار خودرویم کردم. با هم به باغ رفتیم. او را هم به قتل رساندم و جسدش را در زمین‌های کشاورزی رها کردم و متواری شدم.

 
ارتباط من با این دو زن از اعتیادم شروع شد و موادمخدر مرا بیچاره کرد.

 

منبع: سبزوار نیوز/