رئیس جهاد کشاورزی سبزوار گفت: برخی از صنایع تبدیلی شهرستان با کم تر از 20 درصد توان خود مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش بصیر سبزوار، منصوربرغمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پتانسیل موجود در سبزوار برای ایجاد صنایع تبدیلی بسیار بالا است اظهار داشت: متاسفانه تا کنون در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه مهم ترین عامل در عدم به وجود آمدن صنایع تبدیلی مناسب در شهرستان نبود منابع مالی کافی است تصریح کرد: محدودیت در اعتبارات کتر تجهیز و را اندازی برخی از صنایع را با مشکل روبرو کرده است.

 

رئیس جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از صنایع تبدیلی شهرستان با کم تر از ۲۰ درصد از توان و ظرفیت خود در حال فعالیت هستند خاطر نشان کرد: ارائه شیوه های حمایتی و همچنین الزام به استفاده از محصولات داخل شهرستان برای مجتمع ها و ادارات می تواند گامی موثر در رشد و ارتقا سطح محصولات باشد.

 

برغمدی همچنین با تاکید بر بر توجهی به منابع آبی و خاکی بیان داشت: متاسفانه این روند صعودی بهره برداری از آب و خاک سبب به وجود آمدن بحران های کنونی شده است.

 

وی کشاورزی را در ارتباط مستقیم با این دو منبع حیاتی دانست و ادامه داد در صورت ادامه روند بهره برداری بی رویه تا چندی دیگر شهرستان در گرد و غبار فرو خواهد رفت.

 

رئیس جهاد کشاورزی به انجام طرح بیابان زدایی در دهه چهل اشاره کرد و ادامه داد: ۱۵۰هزار هکتار از بیابان های منطقه با استفاده از کاشت گیاهان مناسب بیابان زدایی شد که متاسفانه در سال های اخیر و به دلایلی از جمله چرا های بی رویه شاهد از بین رفتناین پوشش گیاهی شده ایم.

 

برغمدی با بیان اینکه برای مبارزه با از بین رفتن منایع موجود و باقی مانده نیاز به هم افزایی و تعامل بین دستگاههای مرتبط است خاطر نشان کرد: جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی دودستگاه مرتبط هستند که مکمل یکدیگر در پی گیری این امر می باشند.

 

انتهای پیام/