مشاور فرماندار و دبیر کمیسیون بانوان شهرستان سبزوار گفت: باید به سمتی برویم که آموزش های مادرانه را برای آماده سازی دختران برای مسئولیت پذیری در زندگی زناشویی و اجتماعی پیاده سازی کنیم.

ام البنین دباغی مقدم در گفتگو با بصیر سبزوار در خصوص آسیب های موجود در بین دختران سبزواری اظهارداشت: بیکاری والدین موجب آسب های جدی به قشر جوان شده است.

 

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی تربیت فرزند بر عهده خانواده است، بیان کرد: ایجاد توقع های نابجا و عدم آگاهی از تربیت صحیح و سالم فرزندان، عامل اصلی ناهنجاری ها موجود در سطح شهر است.

 

مشاور فرماندار سبزوار در امور بانوان ادامه داد: باید به سمتی برویم که آموزش های مادرانه را برای آماده سازی دختران برای مسئولیت پذیری در زندگی زناشویی و اجتماعی پیاده سازی کنیم.

 

دبیر کمیسیون بانوان شهرستان سبزوار با اشاره به اینکه بعد از اعتیاد موضوع طلاق جدی ترین آسیب در جوامع شهری است، تصریح کرد: کاهش سن طلاق در دختران جوان نگرانی های بسیاری را موجب شده است که لازم است مسئولین امر برای مستحکم تر شدن بنیان خانواده ها گام های موثری بردارند.

 

دباغی مقدم با اشاره به طرح خانواده پایدار در بین دختران، گفت: این آموزش ها باید ابتدا برای والدین گذاشته شود تا پدر و مادر که رابطه مستقیم با تربیت فرزند دارند بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

 

این مسئول با بیان اینکه با تشکیل اتاق فکر در کمیسیون بانوان شهر متشکل از هشت نفر از بانوان فعال و شاخص شهرستان درصدد انجام کارهای جدید در سطح شهرستان هستیم، عنوان کرد: انجام آموزش برای استفاده صحیح از فضای مجازی می تواند همه ما را در داشتن شهری پاک و سالم در حوزه روانی یاری کند.

 

انتهای پیام/