یادواره ۱۷ شهید سبزوار با عنوان آخرین مسافران ( آخرین شهدای دفاع مقدس ) پنجشنبه شب در مهدیه اعظم این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم معنوی جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، روحانیون معزز، یادگاران دفاع مقدس و اقشار مختلف مردم شهیدپرور سبزوار حضور داشتند.

 

امام جمعه موقت ششتمد سبزوار در این مراسم معنوی گفت: شهیدان با دفاع از ارزشهای اسلامی خود را به قافله عزت رساندند.

 

حجت الاسلام محمد باقر اسلامی خواه برگزاری یادواره شهدا را یک ضرورت دانست و افزود: مهمتر از یاد و خاطره شهید راه شهدا است و تداوم راه شهدا با پایبندی به ارزش ها و ولایتمداری حاصل می شود.

 

وی یکی از مهمترین درسهای شهدا را ولایت پذیری عنوان کرد و افزود: ما رهروان ولایت فقیه هستیم و خط ممتد انقلاب را ادامه می دهیم.

حجت الاسلام اسلامی خواه با ذکر خاطراتی از رزمندگان دفاع مقدس ادامه داد: عزت، عظمت، قدرت ما و نعمت هایی که در کشور داریم همه به برکت شهدا است.

 
وی با تاکید بر تداوم راه شهدا گفت: این وظیفه ما است که با اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری با هوشیاری و بصیرت حرکت کنیم.

 

این یادگار دفاع مقدس بیان داشت: بایستی قدر این انقلاب را بدانیم زیرا این هدیه الهی راحت به دست ما نرسیده است.

دبیر این یادواره نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این یادواره برای شهدای عملیات غدیر ( آخرین عملیات دفاع مقدس در مردادماه ۶۷ ) برگزار شد.

 

قدرت الله خوشدل افزود: این پنجمین یادواره شهدا می باشد که توسط کانون فرهنگی هنری شهید محمدیانی سبزوار برگزار می شود.

 

وی با اشاره به ضرورت برگزاری یادواره شهدا اظهار داشت: این یادواره با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برگزار می شود.

 

وی ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را ضروری و به عنوان وظیفه ای همگانی عنوان کرد و گفت: جامعه بویژه نسل جوان با پیروی از این ارزش ها در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان بیمه می شود.

 

مسوول کانون فرهنگی هنری شهید محمدیانی سبزوار با اشاره به فعالیت های این کانون در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: به جز برگزاری پنج یادواره شهدا در حال جمع آوری عکس و خاطرات رزمندگان دفاع مقدس هستیم.

خوشدل افزود: تاکنون دو هزار نسخه از عکس های رزمندگان دفاع مقدس توسط کانون فرهنگی هنری شهید محمدیانی سبزوار جمع آوری و آرشیو شده است.

 

وی با بیان اینکه همچنین در حال جمع آوری خاطرات و مستندات مربوط به شهدا نیزهستیم، افزود: اطلاعات تعدادی از شهدا توسط این کانون جمع آوری شده است.

 

وی ادامه داد: قصد داریم این خاطرات و مستندات مربوط به شهدا را در کتابی منتشر کنیم.

 

وی خواستار حمایت بیشتر مردم ومسوولان در این بخش شد و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه ای همگانی است.

 

ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس توسط یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس، نمایش کلیپ تصویری بخشی از حماسه آفرینی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، نمایش کلیپی از مناطق عملیاتی و اجرای مسابقه از جمله برنامه های این یادواره بود.

همچنین برپایی ایستگاه صلواتی، نمایشگاهی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس و نمایشگاهی از تصاویر شهدا از جمله برنامه های جنبی این یادواره بود.

 

در این یادواره از خانواده های معظم شهدای مزبور تجلیل شد.

 

منبع: ایرنا/