رئیس شورای شهر سبزوار گفت: شرط راه اندازی و تحویل فرهنگسرای آستان قدس رضوی در سبزوار واگذاری زمین این مجموعه به آستان می باشد.

کاظم کرامت با بیان اینکه آستان قدس رضوی برای اولین بار است که اقدام به ساخت مجموعه ای در غیر موقوفات خود در شهرستان انجام داده است اظهار داشت: شرط تجهیز و تحویل این مجموعه از سوی آستان قدس رضوی در اختیار داشتن سند زمین فرهنگسرا تعیین شده است.

 

وی با بیان اینکه برای این مجموعه بیش از ۷میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است تصریح کرد: باید تدبیری برای واگذاری این زمین انجام شود.

 

رئیس شورای شهر با اشاره به موقعیت مکانی بسیار خوب این مجموعه و همچنین منافعی که پس از افتتاح آن به شهرستان خواهد رسید راه اندازی هر چه سریعتر آن تبعات مثبت فراوانی را در پی خواهد داشت.

 

گفتنی است دو دانگ از زمین مورد نظر دارای مدعی است و مسئولان شهرداری قول مساعد برای رفع این مشکل را داده اند.

 

لازم به ذکر است که برابر وعده های مسئولان فرهنگسرای آستان قدس رضوی در هفته دولت سال جاری به بهرهبرداری خواهد رسید.

 

وی همچنین با اشاره به مشکلات مالی که در حال حاضر گریبان گیر دبیرستان باقر العلوم به عنوان تنها دبیرستان نمونه شهرستان تاکید کرد: این دبیرستان باید به صورت نمونه باقی مانده و مشکلات آن توسط مسئولان حل شود.

 

کرامت به تغییر سیاست های اموزش پرورش در نظام آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: این تغییر سیاست ها سبب کاهش فضای آموزشی در مقاطع مختلف شده است.

 

انتهای پیام/