مجموعه «مردان ماندگار» حاصل تلاش و زحمات دو ساله تیم های پژوهشی، هنری و فنی استودیوی بازی سازی و سرگرمی های ایرانی اسلامی "مهاد" با هدف معرفي مشاهیر و مفاخر ملی ایران اسلامی است.

قدردانی و تشکر از شخصیت های برجسته و ماندگار تقریبا حداقل کاری است که می توان به پاس زحمت های افراد ماندگار در هر جامعه ای صورت داد.کشور ما هم اگر چه در این باب افت و خیز داشته اما همواره سعی بر آن بود که احترام شخصیت های ماندگار جامعه حفظ شود.

برای رسیدن به این مهم و همچنین به منظور آشنایی بیشتر کودکان با مشاهیر علمی، ادبی، هنری و ورزشی جمهوری اسلامی ایران و البته معرفی بهتر این بزرگان به جهان، گروهی از جوانان متفکر ایرانی اقدام به ساخت بازی “مردان ماندگار” کردند.


مجموعه «مردان ماندگار» حاصل تلاش و زحمات دو ساله تیم های پژوهشی، هنری و فنی استودیوی بازی سازی و سرگرمی های ایرانی اسلامی “مهاد” با هدف معرفی مشاهیر و مفاخر ملی ایران اسلامی است که به صورت چند زبانه و برای مخاطبین ملی و بین المللی و با حمایت های مادی و معنوی ” سازمان فضای مجازی سراج ” تولید شده و گامی ارزشمند در جهت دیپلماسی رسانه ای و معرفی فرهنگ ارزشمند ایران اسلامی به ملتهای مختلف جهان است.


مقدمات و مراحل پیش تولید این مجموعه، بر اساس پژوهش های آسیب شناسی رفتارهای مخاطبان و همچنین نیاز سنجی و مخاطب شناسی با استفاده از تهیه پرسشنامه ای جامع و توزیع در بین کارشناسان و جمع بندی نظرات انجام گرفته است. علاوه بر این ، تعیین ویژگی ها و شاخص های انتخاب مشاهیر نیز از نتایج پرسشنامه فوق است. این مجموعه، بهره مند از ۱۰ مشاور محتوایی و علمی و بیش از ۸۰ منبع پژوهشی است.


در مجموعه «مردان ماندگار»؛ سعی بر این بوده است تا با پرداختن به زندگی۱۴ تن از مشاهیر علمی، ادبی، هنری و ورزشی ایران اسلامی، علاوه بر معرفی این افراد به کودکان امروز جامعه و آشنایی آن ها با اختراعات، تالیفات، زندگینامه و شرایط تحصیلی ومعیشتی اندیشمندان، با معرفی الگویی موفق از نوابغ ایرانی، فرزندان این مرز و بوم را به تلاش بیشتر برای رسیدن به قله های موفقیت تشویق کنیم . «مردان ماندگار»؛ علاوه بر روایت داستان زندگی مشاهیر، ۴۲ دستاورد مهم و شاخص این مشاهیر را به کودکان معرفی میکند.


ویژگی ها و امکانات مردان ماندگار چیست؟

– اولین نرم افزار چند زبانه با موضوع معرفی مشاهیر ایران اسلامی به کودکان ایران و کودکان سایر ملل و اقوام
– اولین نرم افزار تعاملی با موضوع معرفی مشاهیر ایران اسلامی در مقابل انبوه نرم افزارها و کتاب های موجود و مربوط به مشاهیر که عموما رابطه یک طرفه با مخاطب داشته و مخاطب در برابر آن ها منفعل است.
– بهره گیری از زبان داستان برای بیان زندگینامه داستانی مشاهیر به صورت کتاب مصور و گویا

صدا گذاری برای هر داستان به انتخاب کاربر
– شنیدن داستان ها با صدای پدر و مادر (قابلیت ضبط صدای والدین)
– شنیدن داستان ها با صدای راوی
تصویر سازی قوی همراه با انیمیت محیط داستان ها
استفاده از سبکی ویژه برای نمایش داستان با یاد آوری خاطرات برنامه های نمایشی دهه های گذشته
وجود معما و سرگرمی در هر داستان

مزایای استفاده از نرم افزار “مردان ماندگار” برای کودکان

– یک سرگرمی سالم و سازنده برای اوقات فراغت کودکان
–  معرفی الگوهای خوب و مناسب به کودکان
– افزایش روابط فرزندان و والدین به واسطه قابلیت ضبط صدای والدین بر روی هر داستان و روایت آن برای کودکان
– ترغیب کودکان به تلاش بیشتر در تحصیل با توجه دادن کودکان به سرگذشت هر یک از مشاهیر
– تقویت غرور ملی و روحیه قدرشناسی کودکان

برای دریافت و نصب مجموعه داستان های مصور اندرویدی “مردان ماندگار” به لینک زیر مراجعه نمایید.

منبع: فرهنگ نیوز/