امام جمعه موقت سبزوار گفت:متاسفانه برخی افراد هنوز هم به جای عبرت گیری از تاریخ خواستار دوستی با آمریکای جنایتکار هستند.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام و المسلمین محمد سلیمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه سبزوار با دعوت همه مردم به رعایت تقوا اظهار داشت: رعایت تقوا از مهمترین ارکان دین داری است.

 

وی با اشاره به نامگذاری یکم شهریور ماه بنام روز مقاومت، افزود: این روز روزی است که به عنوان نماد ایستادگی در برابر باطل در تقویم ملی کشور ما به ثبت رسیده است.

 

وی با بیان اینکه این روز به پاس رشادت ها و ایستادگی های حرب الله لبنان نام نهاده شده است، بیان کرد: بخشی از لبنان به مدت ۱۸ سال تحت اشغال رژیم غاصب صهیونیستی قرار داشت که در سال ۱۳۷۹ حزب الله لبنان با اقلیت و با مقاومتی ۳۳ روزه توانست این کشور را آزاد کند.

 

خطیب موقت جمعه سبزوار همچنین تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است که اگر میخواهید یار وکمک حالتان باشم باید برای اسلام و دفاع از دین به پا خیزید.

 

سلیمانی با تاکید بر اینکه حزب الله لبنان در برابر پرودگار وفای به عهد کرده است، عنوان کرد: در طول این مدت اسرائیل در تعجب بود که چگونه نتوانسته گروه کوچکی را شکست دهد.

 

وی با اشاره به ورود نخستین گروه از آزادگان جنگ تحمیلی ادامه داد: این افراد انسان های مقاوم، با تقوا و صبوری بودند که تا ابد زمینه سربلندی و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرده اند.

 

امام جمعه موقت سبزوار با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و فریب کاری دو دولت انگلیس و آمریکا در این اقدام، گفت: مصدق بجای اینکه مردم  و ارتش ایران را به مقابله با کودتاگران تشویق کند هیچ اقدامی نکرده و در هوای حمایت های پوچ امریکا کشور را دو دستی تقدیم بیگانه گان کرد.

 

انتهای پیام/