معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار گفت: تغییرات در فضاهای آموزشی بایستی کمترین تبعات را به همراه داشته باشد.

احمد برادران در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش سبزوار با بیان این مطلب افزود: تغییرات فضا و جابجایی مدارس باید با کمترین آسیب‌های اجتماعی برای والدین و دانش آموزان همراه باشد.

 

وی با اشاره به اعتراضات والدین برخی آموزشگاه‌ها از جمله آموزشگاه نمونه باقرالعلوم به این جابجایی‌ها تصریح کرد: هرچند این آموزشگاه از قدیم در سبزوار به عنوان ویترین مدارس سبزوار مطرح بوده است ولی بایستی آسیب شناسی لازم برای کاهش قبولی امسال دانش آموزان آن در دانشگاه‌های کشور صورت گیرد.

 

این مسئول کمبود فضای آموزشی در سبزوار را یاد آور شد و قول همکاری لازم برای پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان را اعلام کرد.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش سبزوار در ادامه با اشاره به نزدیکی بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: بحث صبحانه ارگانیکی دانش آموزان موضوع جدی این شورا برای اجرا در سطح مدارس این شهرستان می‌باشد.

 

معاون مدیر کل و مدیر آموزش وپرورش سبزوار نیز در سخنانی ساماندهی فضاهای آموزشی را یک چالش جدی در سال جاری برای این مدیریت عنوان کرد و گفت: تغییرات ساختاری در نظام آموزشی این تغییرات را اجتناب ناپذیر کرده است.

 

دکتر مرتضی بینش ادامه داد: کمبود فضای آموزشی در دوره متوسطه اول باعث شد تا تغییرات و جابجایی‌های محدودی در سطح برخی مدارس انجام گیرد.

 

وی همچنین کمبود فضای آموزشی در مقطع ابتدایی را یادآور شد و در عین حال گفت: علاوه بر افزایش یک پایه جدید به روند آموزشی شاهد رشد دانش آموزی در مقطع ابتدایی نیز هستیم.

 

این مسئول شیفت مخالف در مدارس را خط قرمز آموزش و پرورش عنوان کرد و در عین حال گفت: متاسفانه کمبود فضا در آموزش و پرورش سبزوار باعث شده تا نزدیک به ۴۰۰ کلاس درس در سبزوار به صورت شیفت مخالف اداره شود.

 

وی همچنین با اشاره به مازاد نیرو در مقطع متوسطه دوم اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح رتبه بندی و احتمال قرار نگرفتن نیروهای مازاد در این طرح مشکلاتی بوجود خواهد آمد.

 

در ادامه این جلسه معاون توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار به اعتبارات اختصاصی در سال گذشته اشاره کرد و اقدامات صورت گرفته در حوزه پشتیبانی از جمله تعمیرات مدارس، اجرای پروژه مهر بازسازی و تعمیر سالن جوانسرا و تجهیزات توزیع شده در سطح مدارس سخنانی ایراد کرد.

 

معاون آموزش متوسطه نیز در سخنانی به آمار قبولی دانش آموزان در کنکور و همچنین اجرای ساماندهی نیروی انسانی در دو مقطع متوسطه اول و دوم اشاره کرد.