جمعی از کشاورزان جوین از تاخیر طولانی در پرداخت وجه گندم خود گلایه دارند.

حاجی محمد پور یکی از این گندم کاران به نمایندگی از جمع کشاورزان گندم کار در گفتگو با نسیم جوین، گفت: ۴۵ روز از تحویل گندم به سیلوی شهرستان می گذرد ولی همچنان چشم به راه دریافت وجه گندم تحویلی خود هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه کشاورزان حقوق مستمری ماهانه که ندارند تا مخارج زندگی خود را اداره نمایند، افزود: اینگونه خلاف وعده متولیان دولتی در پرداخت وجه گندم موجب دلسردی گندم کاران می شود و چه بسا برخی از کشاورزان ناچار می شوند تا به سمت دلالان و سلف خران گندم روی بیاورند.

 

وی با اشاره به وعده های عمل نشده دولت در مورد خرید نقدی و پرداخت به روز وجه گندم کشاورزان، گفت: کشاورزان به چه امیدی دلخوش دارند. محصول صیفی آنها که ارزش جمع کردن و برداشت را ندارد و محصول استراتژیک گندم نیز که اینگونه کشاورزان را چشم در راه نگاه داشته است! بگویید ما کشاورزان چه کنیم؟ گناه ما تولید کنندگان ساده و بی آلایش چیست؟ آیا ما باید چوب دلالان را بخوریم که با افزایش قیمت ها موجب بی ثباتی در بازار مواد غذایی مردم می شوند؟

 

فرماندار جوین در این مورد به خبرنگار ما گفت: در این مورد حق با کشاورزان است.

 

تاخیر در پرداخت وجه گندم درست نیست و بر اساس اظهارات مردم و شخص استاندار، از مورخه ۱۶ تیر ماه هیچ مبلغی برای وجه گندم کشاورز پرداخت نشده است.

 

ابراهیم جدی کار تصریح کرد: بر اساس اظهارات استاندار خراسان، تلاش هایی توسط شخص استاندار و ملاقات ویژه وی با رئیس جمهور در این مورد صورت گرفته است که امیدواریم بزودی این مشکل حل شود.