رئیس اداره برق سبزوار از جابه‌جایی تیرهای برق مزاحم در این شهرستان خبر داد.

هادی انبیایی با اشاره به جابه‌جایی تیرهای برق مزاحم در سطح شهرستان سبزوار و شهر ششتمد اظهار کرد: در این زمینه توافقنامه‌ای با شهرداری‌های هر دو شهر امضا شده تا بتوانیم در راستای اجرای طرح‌های هادی منطقه و توسعه شهرستان تیرهای برق را جابه‌جا کنیم.

 

وی با بیان اینکه طرح جابه‌جایی تیرهای برق برای نخستین‌بار در شهر ششتمد اجرایی شد، تصریح کرد: توافقنامه‌ای در این زمینه نوشته شد که بر اساس آن ما متعهد شدیم تا تیرهای برق در خیابان‌های اصلی شهر را جابه‌جا کنیم که در همین راستا اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون تومان هزینه و تیرهای جدید نصب شده و شهرداری باید براساس تعهداتش کار انتقال سیم‌ها را انجام دهد.

 

رئیس اداره برق سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر شهر ششتمد وارد خط سوم ارتباط برق عمومی سبزوار شده است، گفت: با اجرای این طرح میزان خاموشی‌های منطقه، تلفات شبکه و افت ولتاژها از بین رفته و خدمات مناسبی در این زمینه به مردم داده شده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب ما در شهر ششتمد تامین برق مورد نیاز برای احداث کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی در این منطقه است، ادامه داد: امروز ما در زمینه تامین برق واحدهای صنعتی منطقه نیز مشکل نداریم و هر واحد صنعتی با هر میزان ولتاژ برقی که نیاز باشد می‌توانیم تامین انرژی کنیم.

 

انبیایی با بیان اینکه امروز خدمات دهی شرکت توزیع برق سبزوار به صورت روزانه صورت می گیرد، اعلام کرد: ما تنها شهرستان در استان هستیم که در زمینه جابه‌جایی تیرهای برق گام برداشته‌ایم که در این زمینه نیز توافقنامه‌ای با شهرداری سبزوار صورت گرفته و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای جابه‌جایی تیرهای برق در سبزوار هزینه شده است.

 

رئیس اداره برق سبزوار با بیان اینکه امروز بیش از ۱۶۷ هزار مشترک سبزواری از نعمت برق بهره‌مند هستند، ادامه داد: امروز ضریب نفوذ برق در سبزوار به ۱۰۰ درصد رسیده و بیش از ۱۸۰ روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از نعمت برق بهره‌مند هستند.

 

منبع: فارس/