فرمانده انتظامی سبزوار گفت: برخورد با مراکز عرضه قلیان سبزوار در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ سید محمد هاشم‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه جمع‌آوری قلیان‌ها و کافه‌هایی که مبادرت به توزیع قلیان می‌کردند از مدت‌ها قبل در دستور کار پلیس قرار داشت، اظهار داشت: از اسفندماه سال گذشته با عزم جدی و راسخ و پشتیبانی و همکاری مسئولان شهری این کار در شهرستان سبزوار عملیاتی شد.

 

وی با بیان اینکه در یک اقدام ضربتی ‌کافه‌ها و باغسراها از وجود قلیان پاکسازی شد، اظهار داشت: همچنین افرادی که مبادرت به ساخت قلیان و فروش آن در مغازه نیز داشتند به طور کامل جمع آوری شدند که در این امر فرماندار، دستگاه قضایی و اداره بهداشت شهرستان همکاری و نقش بسزایی داشتند.

 

 

هاشم زاده هاشمی با اشاره به مشکلات و معضلات بهداشتی استفاده از قلیان برای افراد، خاطرنشان کرد: وجود قلیان سراها و تجمع افراد خاص در این مکان‌ها زمینه ساز تشکیل گروه‌های مختلف و نهایتا بروز جرائم گوناگونی در سطح شهر می‌شود.

 

 

وی با تاکید بر اینکه سبزوار از معدود شهرهای کشور است که در جمع آوری قلیان پیشگام و موفق بوده است، یادآور شد: سالم سازی و زیبا سازی محیط، جلوگیری از گرایش نوجوانان و پیشگیری از وقوع جرم در سطح شهرستان از جمله اهداف اصلی اجرای این طرح در سطح شهرستان است. این طرح دائمی است و با خلاف کاران در هر جای شهر برخورد قانونی می شود و  برخورد با متخلفان هرگز مشمول زمان و کمرنگ نخواهد شد.

 

 

فرمانده نیروی انتظامی سبزوار کمبود مکان‌های تفریحی در شهرستان برای جوانان را از جمله دلایل روی آوردن آنها به استفاده از مصرف دخانیات دانست و تصریح کرد: استفاده از قلیان تفریح نیست. جوانان می‌توانند کویر گردی، مطالعه و استفاده از کلاس‌های هنری را که تفریح سالم هستند در دستور کار خود قرار دهند.